/ Arnis Balčus / Blogs

Seminārs par sadarbību fotogrāfijas jomā

Piektdien, 8. aprīlī, kim? lekciju telpā notiks FK un KultKom organizēts seminārs “Foto žurnālu sadarbības tīkls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā”. Lai arī semināra uzdevums ir meklēt sadarbības veidus starp foto žurnāliem un tekstu autoriem, pats galvenais jautājums būs daudz plašāks – kā mēs varam veicināt sadarbību dažādās foto jomās starp Baltijas un Ziemeļvalstīm, Krieviju un Baltkrieviju? Ne tikai caur medijiem, bet arī mākslinieku un izstāžu apmaiņu, izglītību.

Pasākuma ietvaros fotogrāfijas žurnālu redaktori no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas un Dānijas iepazīstinās ar savu izdevumu darbību, bet pārstāvji no Lietuvas un Baltkrievijas stāstīs par fotogrāfijai veltīto publicistiku savās valstīs. Semināra beigu daļā norisināsies ideju talka, kuras laikā meklēsim idejas sadarbības veicināšanai. Atļaušos atzīmēt, ka ideju talkas formāts paredz visus klātesošos padarīt par dalībniekiem, tāpēc ikvienam no auditorijas būs jāpiedalās ideju ģenerēšanā. Seminārs notiks angļu valodā, ieeja – bez maksas.

Programma:

11.00 Arnis Balčus, žurnāls FK, Latvija
11.30 Andreass Troseks (Andreas Trossek), žurnāls Kunst.ee, Igaunija
12.00 Hannamarija Šakija (Hannamari Shakya), žurnāls Photo Raw, Somija
12.30 Kamilla Krāgelunda (Camilla Kragelund), žurnāls Filter for Fotografi, Dānija

13.00 Kafijas pauze

13.30 Nina Stranda (Nina Strand), žurnāls Objektiv, Norvēģija
14.00 Svetlana Poļeščuka (Светлана Полещук), publiciste un pasniedzēja, Baltkrievija
14.30 Vītauts Mikelkēvičs (Vytautas Michelkevičius), publicists un pasniedzējs, Lietuva

15.00 Kafijas pauze

15.20 Ideju talka

18.00 Noslēgums

Semināru organizē Mūsdienu kultūras centrs KultKom un žurnāls FK ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra”, Ideju talkas un kim? atbalstu.