/ Liāna Ivete Beņķe / Notikumi

Izsludina pieteikšanos ISSP

Jau astoto gadu augusta sākumā Latvijā pulcēsies ap septiņdesmit fotogrāfijas profesionāļu un interesentu no visas pasaules, lai piedalītos starptautiski atzītu un godalgotu fotogrāfu meistardarbnīcās.

International Summer School of Photography (ISSP) profesionāļu aprindās atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu, un šogad tā jau trešo reizi norisināsies gleznainā Kurzemes apvidū, Pelču muižā pie Kuldīgas no 3. – 11. augustam. Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki nedēļas garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu meistarklasēs, piedalīsies vakara programmas lekcijās un diskusijās, saņems individuālas konsultācijas, kā arī katrs attīstīs personīgus projektus noslēguma izstādei.

Tāpat kā citus gadus, arī šoreiz ISSP piedāvā ekskluzīvu meistarklašu vadītāju izlasi. Šogad sešas meistardarbnīcas vadīs pasaulē atzīti un daudzpusīgi jomas profesionāļi – māksliniece un pasniedzēja Estere Teihmane (Esther Teichmann, DE/US), kas savos šķietami pārlaicīgajos darbos jauc realitāti un fikciju, veidojot paralēlas pasaules ar fotogrāfijas, kolāžas un glezniecības tehnikām, kā arī Tods Haido (Todd Hido, US), kas ieņem stabilu vietu laikmetīgās mākslas pasaulē ar saviem nakts skatiem, ainavām un dramatiskiem portretiem, apvienojot individuālu pieredzi un universālas atmiņas.

Studentiem veidot fotogrāfiskus stāstus palīdzēs Francijas fotožurnālistikas pionieris Jans Morvans (Yan Morvan, FR), kas veidojis reportāžas pasaules ietekmīgajiem izdevumiem dažādās konflikta zonās, kā arī 20 gadu garumā pētījis bandas Parīzes nomalēs. Izdzīvošanas komplektu fotožurnālistiem mūsdienu mediju vidē piedāvās arī fotogrāfa un fotoredaktora tandēms no Krievijas – daudzkārtējais World Press Photo un citu balvu laureāts Jurijs Kozirevs (Yuri Kozyrev) un Russian Reporter Magazine pārstāvis Andrejs Polikanovs (Andrei Polikanov). Savukārt atzītā fotoizdevumu un izstāžu dizainera Teuna van der Haidena (Teun van der Heijden, NL) vadībā dalībnieki strādās pie savu personīgo fotogrāmatu izveides.

Visbeidzot, pazīstamā pašportretiste un četru grāmatu autore Elīna Broterusa (Elina Brotherus, FI/ FR) vadīs darbnīcu starptautiskā projekta Laikmetīgi pašportreti ietvaros, liekot studentiem izmantot autobiogrāfisku pieredzi neordināru un intīmu darbu radīšanā Pelču muižas apkaimē.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt aktīvai padziļinātai interesei par fotogrāfiju un kvalitatīviem personīgo darbu paraugiem jeb portfolio. ISSP dalībniekus neierobežo fototehnikas izvēle. 20 dalībniekiem no Latvijas un Austrumeiropas iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu.

Pieteikšanās ISSP notiek līdz 8. maijam. Plašāk par pieteikšanos, meistarklašu detalizētu aprakstu un informāciju par dalības maksu meklējiet ISSP mājaslapā.