/ Elīna Ruka / Notikumi

Atklās spāņu fotogrāfa Marjano Ikasas izstādi

No 30. aprīļa līdz 2. jūnijam Latvijas Fotogrāfijas muzeja telpās būs aplūkojama spāņu fotogrāfa Marjano Ikasas izstāde Zaudējumu albums. Tas ir stāsts par par zaudēto brāli, skumjām un tuvinieka nāves pārdzīvošanu. Šī tēma atklāta dažāda izmēra fotogrāfijās, kuras izvietotas Latvijas Fotogrāfijas muzeja 2. un 3. stāva izstāžu zālēs.
 
“Kurš gan nav zaudējis kādu sev tuvu un dārgu cilvēku? Kurš gan no mums ne reizi nav cietis no spēcīgām sāpēm? Mirst dārgs cilvēks, mūs piepilda sāpes un dzīve pilnībā mainās. Nāve, šķiršanās, zaudējums. Vārdi, kas paliek kaut kur gaisā, pirms mūs atkal sasniedz līdzīgas sajūtas. Šis personīgais, intīmais un traģiskais fakts – sāpes, kuras, kādā no dzīves mirkļiem, ir jutusi lielākā daļa no mums, – kļūst vispārējs,” stāsta fotogrāfs. Savā darbā M. Ikasa atklāj personīgo pieredzi, jaunākā brāļa zaudējumu, taču ar darbu viņš vēlas godāt visus zaudētos tuvos cilvēkus. Mākslinieks savās fotogrāfijās cenšas izprast, kas notiek ar ciešanām.

Marjano Ikasa (Mariano Icaza, 1964) ir godalgots spāņu mākslinieks, kurš ieguvis maģistra grādu fotogrāfijā Madridē, Spānijā. Fotogrāfs regulāri piedalās grupu izstādēs Portugālē un Spānijā. Viņa pazīstamākie fotoprojekti ir Noziegums vai vajadzība? (¿Delito o Necesidad?) un Atos alde, lielo meistaru attēlotais (Atos alde, retratado por los grandes maestros). Viņš ir bijis finālists vairākos nacionāla mēroga fotogrāfiju konkursos un atzīstams par vienu no neparastākajiem mūsdienu Spānijas fotomāksliniekiem. 2012. gadā Mariano Ikasa tika apbalvots arī Kauņas fotofestivālā Lietuvā.
 
Izstādes atklāšana paredzēta 30. aprīlī plkst. 17.00, bet 2. maijā plkst. 17:30 muzejā paredzēta tikšanās ar fotogrāfu. Ieeja pasākumā bez maksas.