/ Eva Saukāne / Notikumi

Māras Brašmanes personālizstāde Centrāltirgū

Rīgas Centrāltirgū jaunās kultūras telpas / ēdinātavas 371 telpās 2013. gada 11. jūlijā atklāja fotogrāfes Māras Brašmanes personālizstāde ar vēsturiskām Centrāltirgus fotogrāfijām.

Izstādē skatāmas fotogrāfijas, ko autore radījusi vairāku desmitu gadu laikā. M.Brašmanes talants ir spēja notvert un atklāt mūžīgi dinamisko Rīgas Centrāltirgu, fotogrāfējot gan tirgus apmeklētājus, gan tirgotājus.

Māra Brašmane (1944) fotografē kopš 1964. gada. Sākotnēji strādājusi par fotogrāfi Rundāles pils muzejā, vēlāk – Valsts mākslas muzejā. Būtiska M.Brašmanes daiļrades daļa veltīta dzimtās pilsētas – Rīgas iemūžināšanai. Pilsētas dzīve dokumentēta vairāku desmitgažu garumā, tādējādi veidojot ilglaicīgu pētījumu par cilvēkiem, kas padara šo pilsētu dzīvu. Autore atzīst, ka tirgus ir īpaši iemīļota un interesanta vide fotogrāfēšanai. Kaut arī pati autore uzsver, ka svešiniekus bildēt ir sarežģīts process, kur nepieciešama gan veiksme, gan pacietība, tomēr uzkrātā vizuālā hronika liecina, ka mākslinieces darbs pārspēj dokumentālās fotogrāfijas uzstādījumus.

Kultūras telpas / ēdinātavas 371 veidotājus vieno ticība Rīgas Centrāltirgum kā unikālai parādībai Latvijas pārtikas tirgū. Nepārtraukti mainīgs un daudzveidīgs, tas atspoguļo Latvijas multikulturālo sabiedrību un šīs sabiedrības vienotību caur ēšanas kultūru līdzpastāvēšanu. Darbības mērķis ir nodrošināt tirgus ilgtspējīgu attīstību, saglabājot to kā vienotu kultūras telpu, kas būtu atraktīva jaunajai paaudzei un atpazīstama ārvalstu viesu vidū.

Kultūras telpa / ēdinātava 371 atrodas Rīgas Centrāltirgus vidū, starp piena un gastronomijas paviljoniem. Ieeja no tirgus centra. Izstāde būs skatāma līdz š.g. septembrim.