/ Liāna Ivete Beņķe / Notikumi

Argentīnas fotogrāfs Markoss Lopezs uzstāsies Rīgā

Ceturtdien, 22. maijā, plkst. 18.30 Kino Splendid Palace Mazajā zālē notiks slavenā mūsdienu Argentīnas fotogrāfa Markosa Lopeza (Marcos Lopez, 1958) atvērtā lekcija. Pasākums notiek festivāla Rīgas Fotomēnesis 2014 ietvaros, kas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums. Ieeja lekcijā ir bez maksas un tā notiks angļu valodā.

Viens no spilgtākajiem Dienvidamerikas fotogrāfiem, krāšņā pop latino foto stila dibinātājs Markoss Lopezs divas nedēļas viesosies Rīgā, lai iemūžinātu galvaspilsētas apkaimju iedzīvotājus savā unikālajā fotogrāfijas stilā. Rezidence notiek projekta Rīgas paš/portreti ietvaros. Tās laikā Lopezs īstenos fotosesijas vairākos Rīgas rajonos (Bolderājā, Pļavniekos, Grīziņkalnā, Torņkalnā un citos).

Tiek meklēti arī jaunie pāri (gan esošie, gan topošie), lai piedalītos īpašā Markosa Lopeza kāzu fotosesijā.

Lopeza fotogrāfijas nav iespējams sajaukt ar citu mākslinieku darbiem. Tajās viņš apvieno fotoreālismu un teatrālu inscenējumu, atsauces uz glezniecību, kino, tradicionāliem un moderniem arhetipiem un digitālo mākslu. Lopezs ietekmējies gan no Endija Vorhola un Djego Rivjeras, gan reklāmu attēliem un popkultūras. Viņa fotogrāfijas ir vienlaikus ikoniskas un ironiskas – ar tām viņš kritiski komentē Latīņamerikas sabiedrību. Lopezs jau kopš 1982. gada dzīvo un strādā Buenosairesā. Viņa darbi atrodas nozīmīgu mākslas muzeju kolekcijās, un personālizstādes notikušas Latīņamerikā, Eiropā un citur. 2011. gadā ISSP ietvaros Lopezs radīja pop latino Kuldīgas sēriju.

Lekcijas laikā Lopezs demonstrēs savas atzinību guvušās sērijas un stāstīs par savu darba procesu un iedvesmas avotiem. Pēc lekcijas sekos diskusija. Lopeza Rīgas rezidences laikā radītie darbi būs skatāmi izstādē Rīgas paš/portreti 2014. gada jūlijā.