/ Foto Kvartāls / Notikumi

Arņa Balčus personālizstāde Mūkusalas mākslas salonā

No 2014. gada 7. augusta līdz 13. septembrim Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē skatāma Arņa Balčus personālizstāde Uzvaras parks. Balčus jaunāko darbu sērija balansē uz dokumentalitātes un fikcijas robežas, veidojot kritisku vizuālo mozaīku par Latvijas vēsturi un sabiedrību.

“Fotogrāfijās attēlotais Rīgas atbrīvotāju piemineklis latviešiem patlaban kalpo par traumas simbolu. Balčus gan uzvedina uz domu, ka šī trauma ir tikai simptoms, bet nemiera cēlonis ir jāmeklē neapzinātajā,” fotogrāfa darbus komentē komunikācijas eksperts Sergejs Kruks. “Falliskie priekšmeti, kara atmiņas, asins sarkanais un seksualitāte nepārprotami aicina uz psihoanalītisku interpretāciju. Pirmsedipālā bērna uztverē tēva un mātes dzimumakts tik tiešām ir agresijas akts. Šajās fotogrāfijās divi sniegbaltie halāti un sakārtotās gultas liecina par nodomu tīrību. Vajadzība pēc Cita ir atzīta. Fantāzija ceļ trauksmi, tēlojot briesmas, kuras var radīt šīs attiecības. Tāpēc atzīšanai tūlīt seko padzīšana, Cits tiek padarīts par “Alien”.”

Arnis Balčus (1978) strādā ar fotogrāfiju un video, savos darbos apskatot postpadomju problemātiku un to nospiedumus Latvijas dzīves telpā. Viņam bijušas personālizstādes Londonā, Glāzgovā, Berlīnē, Kopenhāgenā, Rīgā un citviet, bet darbi publicēti tādos žurnālos, kā Achtung Mode, Dazed & Confused un The New Yorker. Balčus fotosērija Amnēzija iekļauta ABLV bankas Laikmetīgās mākslas kolekcijā, viņa fotogrāfijas atrodas privātkolekcijās Vācijā, Lielbritānijā, ASV un citviet.

Arņa Balčus personālizstāde Uzvaras parks norisinās izstādes Latvieši. Mīti un konteksti ietvaros, kura apskata latviskās identitātes jēdzienus un uzsver to saistību ar mainīgo vēsturi un atvērto nākotni. Izstādes kuratore: Līga Lindenbauma.