/ Foto Kvartāls / Notikumi

Sākas Rīgas Fotomēneša 2015 pasākumi

Aprīļa beigās sāksies vadošā Latvijas fotofestivāla Rīgas Fotomēnesis 2015. gada starptautiskās programmas pasākumi – izstādes, lekcijas, filmas, diskusija un prezentācijas. Rīgas Fotomēneša tematiskā līnija ir Baltijas, Ziemeļvalstu un bijušo PSRS republiku fotogrāfija un ar to saistītā radošā industrija. Festivāls norisinās katru otro gadu, tomēr arī starpfestivāla gados organizatori piedāvā pietiekami plašu pasākumu programmu, kurā piedalās gan vietējie, gan ārvalstu fotogrāfi un nozares speciālisti.

Programma sāksies ar FK Portfolio balvas publiskajām prezentācijām 29. aprīlī plkst. 18.00 koprades telpā The Mill, kur 10 jauni Latvijas fotogrāfi sacentīsies par galveno balvu – Sony A6000 fotokameru, grāmatu Latvijas ainava un publikāciju žurnālā FK. 30. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas fotogrāfijas muzejā tiks atklātas Imanta Grosa un zviedru fotogrāfa Jūhana Sundgrēna personālizstādes, bet 6. maijā plkst. 18.00 ISSP Skolā paredzēta vācu fotogrāfa Niko Baumgartena grāmatas par Rīgas klaiņojošiem kaķiem prezentācija.

7. maijā plkst. 18.00 LNMM i/z Arsenāls tiks atklāts viens no centrālajiem šī gada Rīgas Fotomēneša pasākumiem – ukraiņu mākslinieku Vladislava Krasnoščoka un Sergija Ļebedinska fotoizstāde Eiromaidans. Autoru mērķis nebija tikai fiksēt vēsturiskos notikumus Kijevas Neatkarības laukumā, bet arī paust dziļi personisku nostāju un būt daļai no protestētāju komūnas. Tā rezultātā tapusi saturiski un tehnoloģiski unikāla izstāde un grāmata Eiromaidans, kas jau izpelnījusies īpašu starptautisku ievērību. Dienu vēlāk, 8. maijā plkst. 18.00, Nordic Club House (Kalēju 3) paredzēta arī abu autoru publiskā lekcija.

7. maijā plkst. 19.00 Rīgas Kino muzejā varēs noskatīties latviešu dokumentālās filmas un kinožurnālus par fotogrāfiju. Savukārt 13. maijā plkst. 13.00 Nordic Club House būs iespējams piedalīties diskusijā par mākslinieka vārda brīvību un autortiesībām.

14. maijā plkst. 18.30 The Mill paredzēta lietuviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Endrjū Mikša (Andrew Miksys) atvērtā lekcija, kurš pazīstams ar savu pretrunīgi vērtēto fotostāstu par Lietuvas diskotēkām. 15. maijā plkst. 18.00 NicePlace Mansards notiks atvēršanas svētki Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatai, kas šogad veltīta konceptuālai fotomākslai. Pasākuma laikā varēs satikt izdevuma autorus un iegādāties gan gadagrāmatu, gan tai veltītus auduma maisiņus par pazeminātu cenu.

Tāpat Rīgas Fotomēneša ietvaros norisinās arī Jāņa Deinata izstāde mākslas telpā Brīvības 75, bet jūnija sākumā galerijā Noass būs skatāma arī ISSP Skolas izstāde.

Pilna festivāla programma pieejama mājas lapā www.rigaphotomonth.com.

Festivāls tiek veidots sadarbībā ar Foto Kvartālu, ISSP, Latvijas Fotogrāfijas muzeju, Rīgas Kino muzeju, Dānijas kultūras institūtu, LNMM, fondu Mākslai Vajag Telpu, Dailes teātri un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Sony, Antalis, Delfi, Arterritory u.c.