/ Foto Kvartāls / Notikumi

Fotomuzejā atklās divas jaunas izstādes

30. aprīlī, plkst. 17:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā atklās Imanta Grosa un Jūhana Sundgrēna personālizstādes. Abi pasākumi norisinās Rīgas Fotomēneša 2015. gada programmas ietvaros.

Fotomuzeja 3. stāvā būs skatāma Zviedrijā dzimušā latviešu fotogrāfa Imanta Grosa izstāde Bārta. Izstādītā fotosērija tapusi laikā no 2012. gada pavasara līdz 2013. gada vasarai, autoram dodoties uz ciemu – Bārtu –, kurā dzīvojis un savu fotodarbnīcu vadījis viņa vectēvs Miķelis Gross un piedzimis autora tēvs. Šis fotoprojekts ir ne tikai privāta dokumentācija, kas veltīta nekad nesatiktajam vectēvam, bet arī laikmeta liecība par Bārtu un tās iedzīvotājiem.

Savukārt 2. stāva izstāžu zālē aplūkošanai būs izlikta zviedru fotogrāfa Jūhana Sundgrēna izstāde Lampas gaismā. Fotogrāfiju sērija tapusi no 2000. līdz 2006. gadam, laikā, kad Jūhans Sundgrēns strādāja par sociālo aprūpētāju Sodermalmas apgabalā, Stokholmā. Aprūpes centrs atradās vienā ēkā ar mākslinieka dzīvokli, tāpēc pēc fotogrāfijas studijām Meksikā Jūhans Sundgrēns kļuva par tā darbinieku. Iepazīstot aprūpējamos, viņš sāka uzņemt viņu fotogrāfijas, vienlaikus ņemot līdzi otru fotokameru, ar kuru seniori varēja fotografēt J. Sundgrēnu viņa ikdienas darbā. „Viena no lietām, kas man ieinteresēja šajā projektā un likās pievilcīga vecākajā paaudzē, bija miers. Gausums, vilcināšanās, laiks. Cieņa pret atmiņām un domām ikdienas tikšanās reizēs,” stāsta autors.

Abas izstādes būs skatāmas līdz 7. jūnijam.