/ Foto Kvartāls / Blogs

Iznāks Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata

Piektdien, 15. maijā plkst. 18.00, NicePlace Mansards (K.Barona 21A) norisināsies Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatas atvēršanas svētki. Pasākums notiek Rīgas Fotomēneša 2015. gada programmas ietvaros.

Žurnāls FK jau piekto gadu laiž klajā Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatu, kuras mērķis ir popularizēt Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju. Gadagrāmata ir kļuvusi par regulāru, profesionālu un starptautisku (izdevums ir bilingvāls – latviešu un angļu valodā) platformu aktuālākajām tendencēm Latvijas fotogrāfijā. Šogad izdevumā iekļauti Mika Mitrēvica un Kristīnes Kursišas, Romana Korovina, Reiņa Lismaņa, Ilzes Vanagas un Ingas Erdmanes, kā arī Zanes Mellupes mākslas projekti. Izdevumā būs lasāmas intervijas ar autoriem, kā arī Līgas Lindenbaumas eseja par mākslas un fotogrāfijas attiecībām Latvijā.

“Šajā izdevumā pievēršamies tieši māksliniekiem, kuru darbība skatāma ārpus klasiskā Latvijas fotogrāfijas estētiskā un tematiskā kanona. Tas ir mazs solis, lai tuvinātu fotogrāfijas un mākslas nozares un mainītu priekšstatu par to, kas ir mūsdienu Latvijas fotomāksla,” par gadagrāmatu saka tās redaktors Arnis Balčus.

Šī gada izdevuma mākslinieks ir Zigmunds Lapsa un tas izdots ekskluzīvā tirāžā – vien 500 eksemplāros. Sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu izgatavoti arī īpaši auduma maisiņi, kurus rotā gadagrāmatā pārstāvēto autoru darbi. Maisiņi šūti un apdrukāti Latvijā un tie būs pieejami ierobežotā skaitā. Prezentācijas pasākumā būs iespēja satikt izdevuma autorus un veidotājus, kā arī iegādāties izdevumu un maisiņu par zemāku cenu nekā vēlāk veikalos.

Gadagrāmata atvēršanas dienā maksās 8 EUR, vēlāk – 10 EUR, bet maisiņi attiecīgi – 5 EUR un 7 EUR, taču pērkot gadagrāmatu un maisiņu kopā atklāšanas dienā – 12 EUR, bet vēlāk – 15 EUR.

Izdevuma vāks
Izdevuma vāks

Izdevuma izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.