/ Foto Kvartāls / Notikumi

Atklās ISSP Skolas absolventu fotogrāfijas izstādi

No 3. līdz 21. jūnijam galerijā Noass AB dambī būs apskatāma fotogrāfijas izstāde Pazaudēts / atrasts, kurā savus autorprojektus prezentē ISSP Skolas 2015. gada absolventi. Izstādes atklāšana notiks 2. jūnijā plkst. 19.00.

Izstādē piedalās astoņi jaunie autori ar mācību laikā tapušiem fotogrāfijas projektiem, instalācijām un fotogrāmatām: Aivars Ivbulis, Anete Skuja, Arnis Vītols, Elīne Buka, Ingus Bajārs, Laura Juhansone-Daugule, Laura Prikule un Zanda Puče.

Vārdam “pazaudēt” var būt ļoti dažādas nozīmes. Var pazaudēt kādu lietu, tikpat labi – galvu, bet var arī pazaudēties, lai pēc tam atkal atrastu sevi. Divu gadu radošo meklējumu laikā pazaudēšanas un atrašanas tematika kļuvusi aktuāla izstādes dalībnieku darbos. Vairāki jaunie mākslinieki izmanto atrastas lietas un fotogrāfijas, lai dažādi interpretētu to nozīmi kā kolektīvajā, tā personiskajā apziņā. Tā, piemēram, Lauras Juhansones-Daugules pazaudēto mantu sludinājumi poētiski atklāj teksta un objektu mijiedarbi, vaicājot skatītājam – kas tieši nosaka lietas nozīmīgumu? Personiskas mantas, ko Anete Skuja atradusi ceļojumu koferī, kalpo kā ceļš, lai veidotu tuvākas attiecības ar pašas māsu.

Arī citi izstādes autori bieži vien kļūst par savdabīgiem vizuāliem detektīviem, pētot arhīvu materiālus vai vienkārši vidi, kurā mēs dzīvojam – piemēram, Arnis Vītols veido skulptūras no mežā atrastiem atkritumiem, vēršot uzmanību uz vides problēmām, toties vecmāmiņas šūtās kāzu kleitas ir dzīvas liecinieces stāstam par Zandas Pučes dzimtas sievietēm. Subjektīvi dokumentālajos, reizēm izteikti konceptuālajos izstādes darbos lietas un stāsti atrod jaunu nozīmi.

Pazaudēts / atrasts ir jau trešā ISSP Skolas absolventu izstāde. ISSP Skola ir 2011. gadā dibināta neformāla divu gadu izglītības programma laikmetīgajā fotogrāfijā. Tā piedāvā kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību Latvijas jaunajiem fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem, kas vēlas paplašināt savu izpratni par fotogrāfijas mediju kā mākslas izteiksmes veidu. Skolā pasniedz atzīti Latvijas fotogrāfi: Iveta Vaivode, Alnis Stakle, Arnis Balčus, Andrejs Grants, Aleksandrs Gronskis; filozofs Kārlis Vērpe, kuratores Solvita Krese, Līga Lindenbauma, u.c.

Foto - Zanda Puče
Foto – Zanda Puče

Šobrīd izsludināta uzņemšana jaunajā ISSP Skolas mācību kursā 2015/2017 – pieteikšanās atvērta līdz 22. jūnijam. Vairāk informācijas: http://www.isspskola.lv

Izstāde atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas, no 11:00 – 19:00. Ieeja brīva.

Izstāde notiek Rīgas Fotomēneša 2015. gada programmas ietvaros, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un BZG.lv. Mediju partneri – FK un Veto.