/ Foto Kvartāls / Notikumi

JH Engstrēms kūrēs Rīgas Fotomēneša izstādi

Rīgas Fotomēnesis par galvenās izstādes kuratoru apstiprinājis slaveno zviedru fotogrāfu un kuratoru JH Engstrēmu. Izstāde nākamgad maijā būs skatāma Dzelzceļa muzejā.

Rīgas Fotomēnesis notiks 2016. gada maijā. Galvenās festivāla izstādes kurators būs viens no spilgtākajiem mūsdienu laikmetīgajiem fotogrāfiem JH Engstrēms (JH Engström), kas pazīstams ar savu unikālo stilu, ko mēdz dēvēt par “vizuālo dzeju” – eklektiskiem, momentfoto estētikā veidotiem un bieži kolāžās kārtotiem attēliem. JH Engstrēms ir izdevis vairākas grāmatas un saņēmis prestižas balvas, piemēram, Leica Oskar Barnack. Viņa darbi bijuši vairākkārt izstādīti pasaules lielākajā fotofestivālā Rencontres d’Arles, kā arī Saatchi Gallery Londonā un Amsterdamas fotogrāfijas muzejā FOAM. Šogad Ņujorkas izdevniecība Aperture izdeva viņa monogrāfiju Tout Va Bien, kas atzīta par vienu no labākajām šīgada fotogrāmatām.

Pēdējos divus gadus Engstrēms bija Landskronas fotofestivāla kurators Zviedrijā, festivāla programmā iekļaujot slavenus fotomāksliniekus, piemēram, Nenu Goldinu un Borisu Mihailovu. Rīgas Fotomēneša ietvaros Engstrēms kūrē izstādi, kas nākamgad maijā būs skatāma Dzelzceļa muzejā, tajā piedalīsies fotogrāfi no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un Austrumeiropas. Izstāde būs centrālais festivāla pasākums, ko papildinās dažādas lekcijas un izglītības programma.

Rīgas Fotomēnesis notiek katru otro gadu kopš 2014. gada. Vairāki ar festivālu saistīti pasākumi Latvijā un ārzemēs notiek arī starpgadu periodā. Festivāla mērķis ir veidot Rīgu par starptautiski ievērojamu fotogrāfijas platformu, kur satiekas Ziemeļu, Baltijas un bijušo PSRS valstu fotogrāfija, radot pamatu domu apmaiņai un jaunām idejām. Rīgas Fotomēnesi organizē biedrības Rīgas fotomēnesis, ISSP, žurnāls Foto Kvartāls sadarbībā ar citiem partneriem Latvijā un ārvalstīs.