/ Foto Kvartāls / Notikumi

Kalnciema Kvartālā skatāma izstāde Gateris. Pirkstu nav

Šī gada 30. janvārī plkst. 18.00 Kalnciema Kvartāla galerijā tiks atklāta neformālās apvienības Kvadrāts foto izstāde Gateris. Pirkstu nav.. Izstāde būs skatāma līdz 13. februārim.

Par izstādes saturu autori saka: “Cilvēka domu un pārspriedumu biežņa ir kā neapstaigāts mežs, kurā var viegli nomaldīties ikviens ienācējs no malas. Mēs izstādes telpu konstruēsim kā savu pārspriedumu rekonstrukciju, apmeklētājiem piedāvājot vizualizētu noteiktas tēmas saturu. Tas ir sava veida vizuāls diskurss filozofiskos un estētikas tekstos, kuri mūs rosināja pārdomāt tēmu, kuras saturs atrodas ikviena indivīda neapstaigātajā domu biežņā.”

Autoru kolektīvs uzskata, ka piedāvās apskatei fotogrāfiska rakstura izstādi, kas pasniegšanas pilnības nolūkos ir papildināta ar vairākiem nozīmīgiem elementiem. “To loma būs metafiziska un stimulēs pamattēmas atklāšanos rimtuma sasniegšanas brīdī. Izstādes vēstījums atradīsies kut kur virspusē, tikai maskējies aiz daudziem telpā esošajiem simulakriem. Tieši tie veidos domāšanas šķēršļu joslu, kuru pārvarēt arī aicina autori. Tas būs ceļojuma maršruts, sekojot viņu izietajiem malkas ceļiem, kas tiks piedāvāti izstādes veidā arī tās apmeklētājiem.”

Apvienība Kvadrāts ir izveidojusies 2014. gada sākumā, tajā apvienojušies četri fotogrāfi – Žanis Bezmers, Arno Marnics, Eriks Piternieks un Juris Puntaks, kuri kopīgi realizē laikmetīgas izteiksmes formas ar fotogrāfiska medija palīdzību.