/ Foto Kvartāls / Notikumi

Henrika Dunkera izstāde un pastkaršu grāmata

Trešdien, 17. februārī, plkst. 17 Liepājas muzeja ekspozīcijā Liepāja okupāciju režīmos tiks atklāta somu fotogrāfa un mākslinieka Henrika Dunkera personālizstāde Studio Kapsēde, kā arī šīs izstādes pastkaršu grāmata. Izstādē apskatāmas fotogrāfijas, kurās iemūžināti padomju laika sadzīves priekšmeti, atklājot aiz tiem paslēptos Kapsēdes iedzīvotāju personīgos stāstus.

Studio Kapsēde savu darbību uzsāka dzīvojamajā istabā Kapsēdē, ciematā netālu no Liepājas. Fotogrāfs vērojis priekšmetus, kas ražoti simtiem tūkstošos kopiju, bet nes sevī lietojuma pēdas un iezīmē konkrēta cilvēka – lietotāja vai valkātāja vēsturi, aiz kuras nojaušama arī plašāka sociāla aina.

Kā uzsver autors, kādam piederošu mantu uzmanīga apskate agri vai vēlu liek iztēloties un apcerēt šo lietu īpašnieku. Aiz acīmredzamā pakāpeniski atklājās dziļāka aina ar dažādām sociālajām āderēm un dzirkstelēm.

Mākslinieks izveidojis arī pastkaršu grāmatu ar tādu pašu nosaukumu – Studio Kapsēde. To var turēt plauktā, taču tās lapas var arī izplēst un nosūtīt kādam sveicienus.

Grāmatā ir trīsdesmit krāsainas priekšmetu fotogrāfijas. Izstādes Studio Kapsēde izstādīšanas laikā pastkaršu grāmatu būs iespējams iegādāties Liepājas muzeja ekspozīcijas Liepāja okupāciju režīmos kasē. Tā būs arī nopērkama visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā, kā arī galerijā Istaba, Kr.Barona 31A, grāmatu un kultūrpreču mājā NiceplaceMansards, Kr.Barona ielā 21A