/ Foto Kvartāls / Notikumi

Fotogrāfus aicina uz Rīgas Fotomēneša portfolio skati

Festivāls Rīgas Fotomēnesis aicina fotogrāfus pieteikties portfolio skatei, kas topošiem un profesionāliem fotogrāfiem sniedz iespēju parādīt savus darbus īpaši atlasītai fotogrāfijas profesionāļu grupai – kuratoriem, fotofestivālu organizatoriem, žurnālu redaktoriem un fotogrāfiem.

Portfolio skate, kas 13. maijā norisisināsies Nordic Club House, ir arī vieta, kur dibināt kontaktus ar nozares profesionāļiem. Pieteikumus skatei pieņem, kamēr vietas ir aizpildītas. Plašāka informācija par portfolio skati un pieteikšanos atrodama šeit.

Dalība portfolio skatē garantē vismaz piecus individuālus skates seansus ar kādu no ekspertiem. Šogad savu vērtējumu sniegs Amsterdamas fotogrāfijas muzeja Foam kuratore Kima Knopersa, žurnāla Yet galvenais redaktors Salvatore Vītale, Tbilisi Fotofestivāla radošā direktore Nestana Nijaradze, žurnāla 1000 Words izdevējs un redaktors Tims Klārks, fotogrāfs un Minskas Fotogrāfijas mēneša direktors Andrejs Lenkevičs, laikmetīgās mākslas centra kim? programmas vadītāja Zane Onckule, Kauņas Fotofestivāla direktors Mindaugs Kavaļausks, žurnāla The Eyes redaktors un izdevējs Vincents Marsilesī; Tallinas Fotomēneša radošā direktore Laura Totsa, žurnāla Calvert Journal korespondente un redaktore Anastasija Fedorova, Hamburgas Fototriennāles radošais direktors un Lodzas Fotofestivāla direktors Kšistofs Kandrovics, kā arī fotogrāfs, pedagogs un festivāla Rīgas Fotomēnesis 2016 līdzkurators Alnis Stakle. Fotogrāfiem no Latvijas dalība skatē maksā 50 EUR, no citām valstīm – 75 EUR.

Rīgas Fotomēnesis ir starptautisks fotogrāfijas festivāls, kas iepazīstina ar aktuālo Ziemeļeiropas un Austrumeiropas fotogrāfijā. Otrais Rīgas Fotomēnesis notiks 2016. gada maijā un jūnijā, piedāvājot astoņas izstādes un vairāk nekā 20 notikumus ar vienojošo tēmu Teritorijas, robežas, savienojumi.