/ Foto Kvartāls / Notikumi

Atklāta Kristapa Epnera personālizstāde Vingrinājumi

19. maijā peldošajā mākslas centrā Noass, AB dambī 2, atklāta mākslinieka, grafiskā dizainera Kristapa Epnera personālizstāde Vingrinājmi. Apmeklētāji to varēs apskatīt līdz 24. jūlijam.

Kristaps Epners ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļā, kopš 1996. gada piedalījies izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Saņēmis vairākus apbalvojumus par grafisko dizainu un video, piemēram, France – Baltic Video Art Festivāla balvu 1993. gadā, kā arī divreiz (2006. un 2011. gadā) Latvian Art Directors Club Adwards balvu. Viens no mākslinieka zināmākajiem darbiem, pie kura viņš turpina strādāt jau ceturto gadu, ir Skrējiens.

Izstādē Vingrinājumi mākslinieka Kristapa Epnera interešu laukā ir cilvēka – topoša profesionāla vingrotāja – ķermeņa kustību studijas, kā arī savdabīgā vide un rīki, kas veido vingrotāja ikdienu. Vingrošanas zālē valda īpaša gaisotne un attiecības starp treneriem un audzēkņiem, kurās jaušama ne tikai nerakstīta vienošanās un uzvedības kodekss, bet arī kolektīvā ģimenes apziņa, kas mijiedarbojas ar izteikti koncentrējušos indivīdu. Vingrinoties, par atskaites punktu pieņemts tikai viens un pilnīgi pareizi izpildīts kustības kanons. Stundām, dienām, mēnešiem un pat gadiem tiek atkārtoti tie paši pamatkustību elementi, neatlaidīgi pūloties sasniegt ideālu.

Vingrinājumos laiks vietām palēninās, vietām sastingst, vingrotāja ķermenim kustībā, izpildot šķietami vienādas darbības. Vingrošanas zāle ir vingrotāju templis, bet piepūles, disciplīnas un bezgalīgo mēģinājumu absolūtais mērķis – maksimāli tīri izpildīta kustības figūra. Cikliskās darbības tiecas sasniegt iespējami taisnu līniju.