/ Foto Kvartāls / Notikumi

Rīgas Centrālā bibliotēkā tiks atklāta TF4 izstāde

No 4. līdz 31. oktobrim Rīgas Centrālajā bibliotēkā 2.stāvā būs skatāma izstāde Totāla Fotogrāfija / Dublis Nr.6. TF4 ir Latvijas fotogrāfu apvienība, dibināta 2011. gadā Rīgā, kas darbojas dokumentālās fotogrāfijas žanrā.

Šī ir sestā grupas izstāde, kurā būs aplūkojami TF4 dalībnieku darbi. Izstādi nevieno noteikta tēma — tā ir kā trīs patstāvīgu kolekciju apkopojums.

Irēnas Stefanovičas fotogrāfiju sērijā attēlots personisks motīvs – dzīve starp divām pilsētām – Ogri un Rīgu. Autore šķietami piesardzīgi atklāj dzīvi, kas norisinās sabiedriskajā transportā – anonīmu, tomēr saistītu kopīgā pieredzē, kas aizņem lielu cilvēka dzīves daļu. Kā mēs izmantojam šo laiku?

Andželinas Brailko kolekcijas nosaukums ir Jūrnieks. Kuģiem tāpat kā cilvēkiem ir savs mūžs. Vecs jūrnieks atceras savas jūras gaitas un, nedaudz izpušķojot atmiņas, ar prieku nodod šos stāstus mazbērniem. Jūrnieks pat vecumdienās sapņo par jaunības laiku, kas pavadīts uz kuģa.

Alises Stefanovičas darbi ir oda lielpilsētai. Autores darbos skatāmi cilvēku radīto konstrukciju meklējumi, atklājot to sterilo un perfekcionistisko skaistumu. Trīs darbos redzamās galvaspilsētas – Berlīne, Budapešta un Zagreba – zaudē savu personību un pārtop par distopiskām sistēmām.

Izstādi atklās trešdien, 5. oktobrī plkst. 18.00, Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53), 2.stāvā.