/ Foto Kvartāls / Notikumi

Fotomuzejā skatāma izstāde par karavīriem miera misijās

17. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs atklās fotogrāfa Gata Indrēvica izstādi Misija par karavīru miera misiju Irākā un Afganistānā, kā arī par dzīvi šajās valstīs.

Fotoizstādē būs iespēja redzēt Afganistānu un Irāku karavīra acīm, iepazīt vietējo cilvēku ikdienu un priecāties par Afganistānai raksturīgajām dabas ainavām. Autors uzsver, ka viņš necenšas dokumentēt vardarbību –, kaut gan karš ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr katru dienu nešauj un nenogalina. Cilvēki tāpat dara savas ikdienas lietas kā jebkur citur.  Viņš ar savām fotogrāfijām grib mainīt stereotipus, kas ir iesakņojusies sabiedrībā. Autors abas šīs valstis rāda melnbaltajās fotogrāfijās, jo tā šīs valstis izjūtot. Gatis atzīst, ka tuvāka viņam esot Afganistāna, jo zeme esot ļoti skaista un bagāta, tomēr mežonīga un nepieradināta.

2003. gadā Gatis sāka spēlēt grupā Auļi, kā arī kļuva par profesionālu karavīru. Gatis Indrēvics Nacionālajos bruņotajos spēkos dien jau 14 gadus un starptautiskajās operācijās piedalījies trīs reizes – vienu reizi Irākā un divas – Afganistānā. Tas ir arī sākums interesei par fotografēšanu, jo Irākas bāze atradusies pāris kilometrus no Babilonas, un vienīgais veids, kā šīs vēsturiskās vērtības iemūžināt, bijis nofotografēt.  Gatis vēlējās fotogrāfijās saglabāt atmiņas no civilizācijas šūpuļa, jo viena no viņa sirdslietām ir arī vēsture.

Gatis Indrēvics (1980) dzimis Rīgā, studējis Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē, Vēstures bakalaura studiju programmā, 2004. gadā mācījies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā. Fotogrāfijas mākslu autors apguvis kursos pie latviešu foto mākslas vecmeistara Māra Kundziņa, kā arī apmeklēja “Combat Camera” kursus ASV.