/ Foto Kvartāls / Notikumi

Vikas Ekstas Kairā veidoto darbu prezentācija

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 19.30 Aleponijā notiks mākslinieces Vikas Ekstas rezidencē Kairā tapušo darbu prezentācija – Putekļi un zelts. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 19.30 Aleponijā (Ernesta Birznieka Upīša iela 22) aicinām uz pasākumu Putekļi un zelts – vakaru mūsdienu Ēģiptes atmosfērā. Septembra nogalē māksliniece Vika Eksta pavadīja trīs nedēļas biedrības ISSP organizētajā rezidencē Townhouse galerijā, Kairā, Ēģiptē. Šajā laikā tapa multimediāli darbi un vizuālas piezīmes par pavadīto laiku zemē ar bagātu pagātni, haotisku tagadni un neskaidru nākotni.

Vakara ietvaros tiks demonstrēts Ekstas video Putekļi un zelts (55 min, 2016). Tas ir subjektīvs ieskats pagātnes un tagadnes arhivēšanā, kuru papildina sarunas ar cilvēkiem, kas šo nodarbi piekopj. Būs apskatāma arī pasākumam īpaši veidota izstāde – Ēģiptes artefaktu katalogs un mākslinieces veidotās kustīgās fotogrāfijas jeb GIF attēli. Vakara laikā būs redzami arī fotogrāfu Ievas Raudsepas un Eslama Abdesalama attēlu kolekcijas, skanēs tuvo austrumu mūzika un apmeklētājiem būs iespēja nogaršot ēģiptiešu ēdienu un dzērienus.

Vika Eksta – vizuālā māksliniece un pedagoģe. Strādā uz robežas starp dokumentālo un inscenēto, savos darbos izmantojot jaunradītus un arhīva materiālus. Fotogrāfiju apguvusi Annas 2, ISSP meistarklasēs un EFTI skolā Madridē. Ekstai ir maģistra grāds Vizuālajā komunikācijā (Latvijas Mākslas akadēmija). Māksliniece regulāri piedalās izstādēs Latvijā un starptautiski.