/ Foto Kvartāls / Notikumi

Izstāde Fotoaparāti muzejā Rīgas Jūgendstila centrs

No 15. marta līdz 5. maijam muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina iepazīt jūgendstila periodā lietotus fotoaparātus. Izstādē būs redzamas 20. gadsimta sākuma fotokameras no muzeja Rīgas Jūgendstila centrs un Latvijas Fotogrāfijas muzeja kolekcijām.

Jūgendstila perioda sabiedrības, pasaules uzskatu un mākslas attīstība ir nesaraujami saistīta ar zinātniskajiem atklājumiem un tehnoloģiju attīstību. Jau tradicionāli gada sākumā muzejā tiek atklāta izstāde, kas saistīta ar šiem jaunievedumiem. Jūgendstila perioda mākslā nozīmīga daļa ir fotogrāfijas tehnoloģijas attīstībai. Izstādē Fotoaparāti būs iespēja aplūkot dažādus 20. gadsimta sākuma fotoaparātus un citus artefaktus, kas saistīti ar fotogrāfijas izgatavošanas daudzajiem soļiem. Muzeja Rīgas Jūgendstila centrs krājumā atrodas saliekama statīva fotokamera ar fotoplatēm, kas ražota Vācijā firmā C.P. GoerzBerlin 20. gadsimta sākumā. Būs apskatāma arī Drēzdenē firmā Hüttig A-G ražota pārnēsājama, rokasstatīva fotokamera Toska, kā arī īpaši dāmām 1928. gadā radīts firmas Kodak fotoaparāts Petite no Fotogrāfijas muzeja kolekcijas.

Ekspozīciju papildinās grezni jūgendstila fotoalbumi un apmeklētāji varēs uzzināt, kādas ir atšķirības starp fotogrāfijas vizītformātu un kabinetformātu, kā izmantoja fotogrāfijas stikla plašu žāvēšanas ierīci un retušas instrumentus. Izstādē eksponēti priekšmeti no muzeja Rīgas Jūgendstila centrs un Latvijas Fotogrāfijas muzeja kolekcijas

18. martā, 8. aprīlī un 29. aprīlī plkst. 13.00 muzejs Rīgas Jūgendstila centrs piedāvā iespēju interesentiem ielūkoties fototehnikas attīstībā 20. gadsimta sākumā, apmeklējot foto vēsturnieka Pētera Korsaka vadītas ekskursijas izstādē Fotoaparāti. Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par fotomākslas attīstību un fotogrāfu darbnīcām Rīgā, kā arī aplūkot izstādē eksponētos fotomākslas nozares izstrādājumus, fotosalonu reklāmas un tehnisko literatūru.