/ Foto Kvartāls / Notikumi

Vikas Ekstas izstāde Kustīgā fotogrāfija Fotomuzejā

17. augustā plkst 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas zālēs tiks atklāta fotogrāfes Vikas Ekstas izstāde Kustīgā fotogrāfija.

Animēto fotogrāfiju izstāde Kustīgā fotogrāfija palīdz pētīt, interpretēt un pilnveidot Latvijas Fotogrāfijas muzeja vēsturisko ekspozīciju, kas veltīta fotogrāfijas medija attīstībai, papildinot to ar laikmetīgu saturu. Izstādes autore veidoja animētās fotogrāfijas, strādājot ar muzeja vēsturiskajā ekspozīcijā esošiem priekšmetiem un muzeja darbiniekiem, radot kustīgos attēlus, kuros šie cilvēki un priekšmeti parādās galvenajā lomā, tādā veidā gan reflektējot par fotogrāfijas mēdija un tehnikas attīstību, gan arī ļaujot skatītājam ieraudzīt vēsturisko ekspozīciju no jauna.

2015. gadā Vika Eksta sāka eksperimentēt ar animēto fotogrāfiju un kopš tā laika intensīvi strādāja ar to, veidojot, pētot un izstādot šāda veida attēlus. Animētā fotogrāfija, kas veidota, izmantojot GIF formātu, mākslas pasaulē ienāca pēdējos pāris gados un nu jau sāk parādīties vizuālās mākslas izstādēs dažādās valstīs. Autore ir izstādījusi savas animētās fotogrāfijas gan izstāžu telpās (Rīgas mākslas telpā Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros, festivālā Circulations Parīzē, biennālē Mode un Stils fotogrāfijā Maskavā), gan izveidoja apjomīgu tiešsaistes izstādi Snakes and Ladders sadarbībā ar kuratori Paolu Paleari, Rīgas Fotogrāfijas biennāli un tiešsaistes galeriju AsaNisiMasa. Izstāde tika atklāta 2017. gada 8. aprīlī un ir apskatāma tiešsaistē: http://www.anmgallery.com/snakes-and-ladders/

Vika Eksta (1987) ir ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās kultūras studiju programmā, studējusi fotogrāfiju arī EFTI fotogrāfijas skolā Spānijā. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs un rezidencēs Latvijā un ārzemēs.