/ Foto Kvartāls / Notikumi

Fotomuzejā būs skatāma fotokluba Rīga vēsture

31. augustā plkst. 17:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā (Mārstaļu ielā 8) tiks atklāta izstāde par fotoklubu Rīga, kas šogad atzīmē 55 gadu jubileju. Izstādes mērķis ir sniegt ieskatu 20. gadsimta otrās puses Latvijas nozīmīgākā fotokluba vēsturē un parādīt tā dalībnieku daiļradi.

Izstāde sastāv no divām daļām – kluba vēsture un dalībnieku oriģināldarbi. Fotokluba tapšana un darbības pamatvirzieni izstādē tiek atainoti, izmantojot informatīvo materiālu, lietiskos priekšmetus (medaļas, saņemtie kausi), iespieddarbus (izstāžu katalogi, afišas, ielūgumi), kluba darbību atainojošas fotogrāfijas, videomateriālus un kluba biedru autordarbus. Visbiežāk viņu darbos redzami portreti, ainavas, akti, Rīgas skati. Daudzos no tiem izmantotas dažādas speciālās tehnikas – solarizācija, izohēlija, montāža, grafika.

Fotokluba Rīga vēsture ir projekts, kurā tiek atspoguļota Latvijas fotogrāfijas vēsture, kas ir nozīmīga Rīgas kultūras un mākslas dzīves nesenās pagātnes daļa. Fotokluba attīstība laika gaitā parāda Rīgas fotogrāfu iespējas, sākot no amatieru pašizglītošanās centieniem līdz starptautiskai atzinībai.

Fotoklubs Rīga tika dibināts 1962. gadā. Īsā laikā tas no domubiedru kopas izveidojās par fotomākslinieku apvienību, kurā darbojās tādi ievērojami mākslinieki kā Gunārs Binde, Jānis Gleizds, Leonīds Tugaļevs, Vilhelms Mihailovskis, Valdis Brauns, Egons Spuris (viņa darbs ir iekļauts Latvijas kultūras kanonā) un daudzi citi. Kluba dalībnieki ne tikai veicināja fotogrāfu un sabiedrības izglītošanu fotomākslas jomā, bet padarīja Rīgas kā mākslas un kultūras pilsētas vārdu pazīstamu visā Padomju Savienībā un ārpus tās robežām. Fotoklubā Rīga 55 pastāvēšanas gados ir darbojušies aptuveni 400 rīdzinieku, bet kluba aktivitātēs iesaistīto interesentu skaits ir bijis daudz lielāks.

Izstādes norises laikā Latvijas Fotogrāfijas muzejā ir paredzēts rīkot arī sarunu vakarus par fotoklubu Rīga.