/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP Skola piedāvā jaunu intensīvo fotogrāfijas kursu

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola no 26. oktobra pirmo reizi piedāvā radošu ievadkursu ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un izprast attēlu veidošanas principus.  Intensīvais 2 mēnešu kurss Ievads fotogrāfijā piedāvā apgūt fotogrāfisko domāšanu un tehniskos pamatus ar atzītiem pasniedzējiem – Ivetu Gabaliņu (Vaivodi) un Raimo Lielbriedi.

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss Ievads fotogrāfijā palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas dalībnieki vēlās. Pildot dažādus radošus uzdevumus, dalībnieki ne tikai apgūs tehniskos pamatus, bet vienlaikus mācīsies nolasīt un izmantot fotogrāfijās vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Kurss Ievads fotogrāfijā ietvers kā teorētiskas lekcijas, tā praktiskas nodarbības un radošus uzdevumus grupās un individuāli. Kursa pamatā ir pasniedzēju personiskā attieksme, un tiks veicināta diskusija un sadarbība arī starp pašiem dalībniekiem. Noslēgumā katrs izveidos darbu, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem. Ievads fotogrāfijā ir iespēja gan fotogrāfijas entuziastiem, gan dažādu radošo jomu profesionāļiem un studentiem attīstīt savas prasmes un izpratni par mediju iedvesmojošā un interaktīvā vidē.

Par pasniedzējiem:

Iveta Gabaliņa (Vaivode) ir praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, Fotogrāfiju pasniedz kopš 2008.gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos – C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti kā Latvijā, tā ārvalstīs.

Raimo Lielbriedis ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 1978. gada un ir Ločmeļa un Lielbrieža ambrotipu (slapjo plašu) laboratorijas līdzdibinātājs. Organizējis sešas personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 17 grupu izstādēs. Viņa darbi atrodami kolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā, Polijā, Bulgārijā un Somijā. Pasniedz fotogrāfiju kopš 1999. gada.

Nodarbības notiek darbadienu vakaros Rīgas centrā. Kurss domāts ikvienam, kam patīk un aizrauj fotogrāfija un kas vēlas labāk izprast tās tehniskās un radošās iespējas – priekšzināšanas nav nepieciešamas. Kursu piedāvā Biedrība ISSP – laikmetīgās fotogrāfijas platforma ar vairāk nekā 10 gadu starptautisku pieredzi.