/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP izsludina pieteikšanos gadu garajai Starptautiskajai meistarklasei fotogrāfijā

Līdz 2018. gada 10. janvārim iespējams pieteikties ISSP Starptautiskajai meistarklasei fotogrāfijā, kas piedāvā izstrādāt individuālus projektus pasaules līmeņa pasniedzēju vadībā. Jauno meistarklases ciklu vadīs atzītie fotogrāfijas pasniedzēji Pīters Bjalobžeskis, Klēra Strenda un Gordans Makdonalds. Meistarklases gadu ilgo programmu ievadīs darbnīca Kuldīgā 2018. gada martā.

ISSP Starptautiskā meistarklase tiek rīkota jau trešo reizi. Tā ir praksē balstīta neformālās izglītības programma fotogrāfijā, kas ietver trīs darbnīcas Latvijā un Sicīlijā gada laikā, kā arī regulāru virtuālu kontaktu ar pasniedzējiem. Darbojoties atzītu starptautisko meistaru vadībā, 24 jaunie fotogrāfi no Latvijas un pasaules izstrādās konceptuāli spēcīgus un konkurētspējīgus personiskos projektus fotogrāfijā. Nodrošinot dalībniekiem regulāru mentoringu, starptautisko kontaktu loku un iespēju publiski prezentēt darbus, meistarklase sniedz nepieciešamo atbalstu autoriem savas karjeras sākumposmā.

Meistarklase ik gadu piedāvā divas paralēlas tematiskās plūsmas, ļaujot dalībniekiem īstenot projektus dažādos fotogrāfijas virzienos. Katrā plūsmā tiks uzņemti 12 dalībnieki. Šī gada pirmās plūsmas, A Sense of Change (Pārmaiņu izjūta) pasniedzējs Pīters Bjalobžeskis (Peter Bialobrzeski, DE) ir pasaulē pazīstams dokumentālais fotogrāfs, kura darbi pelnījuši starptautisku atzinību, tai skaitā vairākas World Press Photo balvas. Viņa vadībā dalībnieki veidos vizuālus stāstus par pārmaiņām – personiskām, sociālām vai politiskām – mūsdienu pasaulē.

Otrās meistarklases plūsmas, Answering Questions & Questioning Answers (Atbildes uz jautājumiem un jautājumi par atbildēm), pasniedzēji ir fotogrāfe Klēra Strenda (Clare Strand, UK) un kurators, mākslinieks Gordons Makdonalds (Gordon MacDonald, UK), kuri kopā un atsevišķi izdevuši grāmatas, kurējuši izstādes un festivālus un rakstījuši par fotogrāfiju. Šīs plūsmas dalībnieki rotaļīgā veidā – caur jautājumiem, eksperimentiem un diskusijām – pievērsīsies idejām un konceptiem, un kā vislabāk tos vizualizēt savos projektos.

Plašāka informācija par meistarklases programmu, pasniedzējiem un pieteikšanos: http://www.isspmasterclass.com. Turpat atrodami arī iepriekšējo ciklu meistarklases absolventu darbi.