/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP Galerijā atklās Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstādi Shēma

2018. gada 28. martā plkst. 18.00 jaunatvērtajā ISSP Galerijā Berga Bazārā tiks atklāta Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstāde Shēma (Schema).

Diptihus un poliptihus no sērijas Schema autori pasniedz kā azartisku rotaļu par un ap telpas un laika uztveri. Šai ārēji virspusīgajai spēlei Atrodi atšķirības piemīt izteikti fotogrāfisks raksturs. Atšķirības fotouzņēmumu rakursā, vietā vai laikā skatītāju mudina attēlus salīdzināt vienu ar otru, galu galā atsedzot vienīgi apmulsumu, ko šī salīdzināšana izraisa.

Izstāde ir daļa no Gronska un Babuškinas kopprojekta, pie kura mākslinieki strādā jau kopš 2013. gada. Attēli uzņemti dažādās pasaules valstīs (Krievijā, Japānā, Azerbaidžānā u.c.). ISSP Galerijas izstādē pirmoreiz aplūkojami 2017. – 2018. gadā Maskavā un Sanktpēterburgā tapušie darbi. Tās kuratore ir Anna Volkova.

29. martā plkst. 18.30 notiks tikšanās ar māksliniekiem, kurā viņi pastāstīs vairāk par projektu Schema un izaicinājumiem, ar kuriem saskārās tā tapšanas gaitā. Izstāde būs apskatama līdz 5. maijam.

Aleksandrs Gronskis (1980. Mākslas fotogrāfijas gadatirgū Paris Photo Gronskis tika pieteikts kā igauņu fotogrāfs, jo ir dzimis Tallinā. Fotografējot Japānu, viņš pārstāv Latviju, jo ir dzīvojis Rīgā. Gronskis viegli šķērso robežas – ne vien žanru, bet arī ģeogrāfiskās. Viņš saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus: Foam Paul Huf Award, Aperture Portfolio Prize, World Press Photo, Linhof Young Photographer Award, Krievijas balvu Inovācija, kā arī nominēts Kandinska balvai. Mākslinieka darbi izstādīti visā pasaulē, tie iekļauti muzeju un privātkolekcijās. Patlaban mākslinieks dzīvo Maskavā.

Ksenija Babuškina (1988). Socioloģe, māksliniece un pasniedzēja Ksenija Babuškina pēta mūsdienu vizuālo kultūru un veido fotogrāfijas izglītības programmas. Nesen sākusi pētīt videoblogošanas fenomenu. Dzimusi un augusi Sanktpēterburgā, dzīvo un strādā Maskavā.