/ Foto Kvartāls / Notikumi

Rīgas Fotomēnesis sākas ar Kultūrismu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Pirmdien, 7. maijā plkst. 18:15, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāts festivāla Rīgas Fotomēnesis 2018 pirmais notikums – izstāde Kultūrisms.  Grupas izstāde, kurā piedalās piecas jaunākās paaudzes mākslinieces – Beate Poikāne, Elizabete Džeina Rubene, Elizabete Ezergaile, Luīze Lote Nežberte un Rasa Pavilona, ievadīs festivāla atklāšanas nedēļas programmu, kas solās būt īpaši intensīva ar izstāžu atklāšanām, lekcijām, portfolio skati, āra projekciju, meistarklasi un citiem notikumiem.

Izstādē Kultūrisms, ko kurē mākslas zinātniece Elīna Sproģe, apvienosies darbi, kas runā par cilvēka fizisko un garīgo harmoniju. Atsaucoties uz kultūrisma izcelmi un Senās Romas termu kultūru, kurās apmeklētāji nodevās treniņiem, relaksācijai, tekstu lasīšanai un sarunām, fotogrāfija tiks izmantota kā medijs, kas bibliotēkas telpās iedzīvinās sporta zālei līdzīgu ainavu. Kultūrisms ir fiziskā pretestībā balstītu vingrinājumu kopums, kura tiešais mērķis ir ķermeņa masas audzēšana un dievišķās proporcijas sasniegšana, tādā veidā cilvēkam pārtopot par simetrisku, grieķu skulptūrām līdzīgu objektu. Izstādē šis jēdziens tiks apspēlēts tiešā un pārnestā veidā, norādot uz ideāla standartu mainīgo dabu. Arnolda Švarcenegera ziedu laikos par meinstrīmu kļuvušās kultūrisma sacensības, mīti par mūsdienu sievišķības skarbumu un vīrišķības trauslumu, barība, ko uzņemam fiziski un garīgi, atklāsies jauno autoru veidotās skulpūrās un instalācijās.

Izstāde būs apskatāma līdz 3. jūnijam, bet 26. maijā plkst. 12:00 norisināsies tikšanās izstādes autorēm.

Festivāls Rīgas Fotomēnesis 2018 norisinās no 7. maija līdz 7. jūnijam, piedāvājot 8 izstādes un vairāk nekā 20 notikumus par tēmu Jaunais šiks. Identitāte, pašreprezentācija, fotogrāfijas mainīgā valoda un tehnoloģiju ietekme uz mūsu ikdienu ir tēmas, ko savos darbos risinās vairāk nekā 50 mākslinieki no Latvijas, Ziemeļvalstīm, Austrumeiropas, kā arī tālākām valstīm. Vairāk informācijas par festivālu www.rigasfotomenesis.lv.