/ Foto Kvartāls / Notikumi

Latviešu mākslinieces Vikas Ekstas izstāde Velnezers ISSP Galerijā

No 9. jūnija līdz 18. jūlijam ISSP Galerijā Berga Bazārā būs redzama fotogrāfes Vikas Ekstas izstāde Velnezers. Izstādes atklāšana – 8. junijā plkst. 18.00.

Vikas Ekstas fotogrāfiju sērijā redzamais Velnezers jeb Čertoks – apaļš un dziļš ezers ar ūdeni intensīvi zaļā krāsā – atrodas meža vidū Aglonas novadā. Lai gan ezeru apvij dažādi mīti un noslēpumi, Latviešu folkloras krātuvē par to nav atrodama neviena liecība. Iespējams, ka uz šo reģionu braukušas ļoti maz folkloristu ekspedīcijas, bet varbūt izteiktā interese par Velnezeru parādījusies tikai nesen. Tiek stāstīts daudz kas: ezerā nedzīvojot zivis, neaugot augi un tam apkārt nedziedot putni; ezers ir radies meteorīta kritiena rezultātā, tā ūdens ir radioaktīvs un tāpēc noder ārstējot kārpas; ziemā tas neaizsalstot; tam ir dubults dibens; tas ar pazemes tuneli esot savienots ar blakus esošo Jazinka ezeru; vairākiem cilvēkiem ezera tuvumā esot piemeties vadātājs; pēc ezera apmeklējuma vēlams pēc iespējas ātrāk ieiet baznīcā.

Eksta necenšas atklāt patiesību, bet gan notvert Velnezera raksturu un īpatnējo pievilkšanas spēku. Ezers Ekstai pazīstams jau kopš bērnības, kad viņa dzīvoja turpat tuvumā. ISSP Galerijas izstādē šie darbi Latvijā būs redzami pirmo reizi.

Vika Eksta (1987) ir vizuālā māksliniece un pedagoģe, kuru interesē portreti un pašportreti, performance, video un arhīvu izpēte. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un starptautiski kopš 2014. gada. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI fotoskolā Madridē. Ekstai ir bakalaura grāds filmu teorijā un maģistra grāds Vizuālajā komunikācijā. 2016. gadā viņa saņēma ADC Young Gunsbalvu un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvu jaunajiem Baltijas fotogrāfiem.

ISSP Galerijas adrese: Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3