/ Foto Kvartāls / Notikumi

Rīgas Centrālajā bibliotēkā atklāta beļģu mākslinieka Īva Ullensa izstāde

No 16. jūnija Rīgas Centrālajā bibliotēkā Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 ietvaros skatāma beļģu mākslinieka Īva Ullens (Yves Ullens, 1960) personālizstāde Apliecinājums, kas tapusi sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Rīgas Centrālo bibliotēku. Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 30. jūnijam.

Īva Ullensa mākslinieciskais talants atklājās diezgan vēlu, pateicoties negaidītai fotogrāfijai, ko viņš uzņēma Turcijā. Netīšs izpludinājums modināja viņa iedzimto abstrakcijas un gaismas saspēles izjūtu. Pamazām viņš izstrādāja savu fotografēšanas tehniku, kas paredz kameras brīvu kustību, gandrīz deju, kad mākslinieks ļaujas savām emocijām un iztēlei. Īvs Ullenss, radot savus darbus, daudz iedvesmojies no ceļojumiem un ikdienas dzīves, to ietverot negaidītā kompozīcijā, kas ir koša un krāsaina un nereti līdzinās glezniecībai. Viņa darbi no sērijas Krāsainā meditācija atgādina amerikāņu mākslinieka Marka Rotko krāsu laukumu gleznojumus, kuros audeklu klāj viena vai vairākas krāsas ar neskaidrām kontūrām.

Katrai Īva Ullensa fotogrāfijas kompozīcijai piemīt vizuālais jutekliskums, kas saistīts ar prasmi notvert gaismas un krāsas, pārspējot tradicionālās fotogrāfijas noteikumus un principus.

Izstādes kuratore – Diāna Bīla (ASV).