/ Toms Harjo / Notikumi

Ievas Raudsepas viena vakara izstāde Cik labi vien vari

14. jūlijā no plkst. 18.30 līdz 21.30 norsisināsies Ievas Raudsepas viena vakara izstāde ar aktieru performanci – lasījumu. Notikums Facebook.

Fotogrāfijās nereti sastopamies ar vietām, kas patiesībā neeksistē. Cilvēki un ainavas, kas redzami attēlos ir laicīgi, kamēr idejas, ko tajos saskatām, šķiet mūžīgas – jaunieši simts gadus vecās fotogrāfijās jau sen vairs nav jauni, kamēr šajās bildēs viņi tādi paliks vienmēr.

Cik labi vien vari ir par paaudzi, kas dzimusi deviņdesmito gadu sākumā. Vienā vecumā ar neatkarību atguvušo Latviju, mēs uzaugām padomju pagātnes kontekstā, bet nekad to nepieredzējām. Romantizēts skatījums par nacionālu valsti kā piederības vietu jau izsenis bijis avots gan stiprām jūtām, gan iekšējam nemieram, taču mūsdienu politiskajā kontekstā ir it īpaši pretrunīgs. Ar vienu kāju valsts sarežģītās pagātnes mantojumā, ar otru – nākotnes nebeidzamajā potenciālā, esam dzirdējuši par pastorālu vietu – mājām, – kas mums visiem kaut kad tika apsolīta, bet fiziski ir nesataustāma.

Cik labi vien vari apvieno fotogrāfijas un tekstu. 14. jūlija notikums mājās Skujas, Kārļos, Amatas novadā, būs viena vakara izstāde ar aktieru performanci – lasījumu. Piedalās: Anna Nele Āboliņa, Matīss Budovskis, Lāsma Ivaska, Emīls Krūmiņš un Zane Putniņa. Atvērta apmeklētājiem no 18.30 līdz 21.30.

Vietas koordinātas.

Cik labi vien vari šā gada pavasarī tika izstādīts Calvert 22 galerijā Londonā, izstādē Post- Soviet Visions: image and identity in the new Eastern Europe, kā arī parādījies dažādās publikācijās, tostarp, The Guardian, Wallpaper, It’s Nice That, Latvijas Fotogrāfijas gadagrāmatā, Fotokvartālā. Notikums 14. jūlijā būs pirmā reize, kad projekts tiks izrādīts Latvijā.

Ieva Raudsepa ir beigusi Latvijas Universitātes Filozofijas fakultāti, šobrīd studē maģistratūrā Kalifornijas Mākslas institūtā, Losandželosā, ASV. Viņas darbi izstādīti Latvijā un starptautiski.