/ Foto Kvartāls / Notikumi

Notiks Baltic Analog Lab pagalma svētki

Kino un foto laboratorija Baltic Analog Lab aicina uz Pagalma svētkiem, kas notiks 4. augustā Lienes ielas 19c pagalmā. 

No pulksten 14.00 norisināsies tematisks krāmu tirdziņš, kurā pie Rīgas tirgotājiem būs iespējams apskatīt un iegādāties analogās kameras, fotogrāfijas, žurnālus un citus vērtīgus krāmus. Savukārt no pulksten 19.00 laboratorijas vēl nepagūtajā – plašākajā un vēsākajā – telpā būs skatāmas divas filmu programmas. Tiks rādītas 16mm un 8mm filmas, kas dažādos veidos nokļuvušas Baltic Analog Lab arhīvā, bet pēc tām savu autorfilmu programmu prezentēs Lielbritānijā dzīvojošais nīderlandiešu eksperimentālā kino veidotājs Karels Dūings (Karel Doing).

Kad satumsīs, pagalmā notiks divas audiovizuālas performances. Kino mākslinieku apvienība kinoMANUAL (Aga Jarzab / Maciek Baczyk) no Polijas uzstāsies ar analogajiem sintezatoriem un projekcijām, savukārt vakara noslēgumā improvizētā performancē ar vairākiem 16mm kino projektoriem un filmu cilpām būs skatāmi rezultāti no iepriekšējās dienās notiekošās radošās darbnīcas, kurā kopā ar Karelu Dūingu tiks apgūta organiskas un augos balstītas filmu veidošanas un attīstīšanas māka. Performancē uzstāsies darbnīcas dalībnieki un Baltic Analog Lab biedri, sadarbojoties ar latviešu avangarda ģitāristu Edgaru Rubeni.

KinoManual sevi dēvē par mazu, neatkarīgu audiovizuālu studiju, kas pievēršas eksperimentiem ar kustīgo attēlu un skaņu. Viņu galvenais intereses lauks ir analogās animācijas tehnikas – ar roku zīmētais, aplicētais vai tieši uz filmas veidotais kino. Viņi izbauda manuālu kontaktu ar kinolenti un pašu radīšanas procesu, veidojot filmas un objektus, kas atsaucas uz plašo kustīgā attēla, kinētiskās mākslas un eksperimentālā kino tradīciju.

Karels Duings ir mākslinieks un filmu veidotājs, kurš darbojas gan ar analogajiem, gan digitālajiem formātiem, pētot mediju un tā uztveri. Viņš veidojis eksperimentālas filmas, paplašinātā kino darbus, instalācijas un dokumentālo kino. Karela darbi tikuši rādīti gan tādos festivālos un institūcijās kā  Starptautiskais Oberhauzenes īsfilmu festivāls, Roterdamas starptautiskais kino festivāls, Francijas sinematēka un Pompidū centrs Parīzē, Arsenal Kino Berlīnē, Teita galerija un LUX centrs Londonā, Antoloģijas Filmu arhīvs Ņujorkā u.c., gan dažādās mākslinieku vadītās telpās Eiropā, Āzijā un Amerikā. Šobrīd Karels dzīvo un strādā Londonā, kur nupat ieguvis doktora grādu par savu praksē balstīto pētījumu Ambientā poētika un kritiskais posthumānisms paplašinātajā kino, pasniedz kino teoriju Īstlondonas universitātē, kā arī vada mākslinieku uzturētu filmu laboratoriju Film in Process.

Pasākuma laikā par dzērieniem rūpēsies Aleponija, savukārt krāmu tirdziņa laikā plates spēlēs DJ La Fleur Du Soleil.

Ieeja bez maksas. Pasākumu atbalsta Rīgas Dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Vairāk informācijas: balticanaloglab.lv