/ Foto Kvartāls / Notikumi

Džeisona Fulforda izstāde Kleitona lidojums ISSP Galerijā

No 8. augusta līdz 19. septembrim ISSP Galerijā būs apskatāma amerikāņu fotogrāfa Džeisona Fulforda (Jason Fulford) izstāde Clayton’s Ascent (Kleitona lidojums). Izstādes atklāšana – 7. augustā plkst. 18.00.

Amerikāņu fotogrāfa un izdevēja Džeisona Fulforda pirmajā izstādē Rīgā būs apskatāms darbs Clayton’s Ascent, kura nosaukums aizgūts no deviņu stundu lidojuma ar gaisa balonu 1835. gadā. Darba pamatā ir attēli, kas uzņemti laikā no 1997. līdz 2003. gadam, kad Fulfords ar motociklu apceļoja ASV. Fotogrāfijas vieno piesātinātas krāsas, izpludināta robeža starp reālo un mākslīgo un tumša, nedaudz baisa nojausma.

Džeisons Fulfords (Jason Fulford, 1973) pazīstams ar pretošanos savu darbu izstādīšanai tradicionālas baltā kuba galerijas kontekstā. Tā vietā viņš organizē neparastus, asprātīgus un rotaļīgus notikumus visapkārt pasaulei. Fulforda darbi pievēršas skatīšanās un domāšanas pieredzei, aicinot skatītājus un lasītājus kļūt par aktīviem izstādes dalībniekiem. Mākslinieka instalācija un viņa performance atklāšanas pasākumā tiks veidota īpaši ISSP Galerijai.

Džeisons Fulfords 2014. gadā saņēmis Gugenheima stipendiju. Izdevis monogrāfijas Sunbird (2000), Crushed (2003), Raising Frogs for $$$ (2006), The Mushroom Collector (2010) un Hotel Oracle (2013). Kopā ar Tamāru Šopsinu izdevis fotogrāmatu bērniem This Equals That un kopā ar Gregoriju Halpernu – The Photographer’s Playbook. Fulforda fotogrāfijas publicētas The New York Times, Harper’s, Newsweek, WIRE.

ISSP Galerijas adrese: Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3