/ Foto Kvartāls / Notikumi

Liepājā atklās jauno mākslinieku izstādi Viņas spējas

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova 13. septembrī plkst. 17.00 tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde Viņas spējas / Her Aptitude. Izstādi organizē Lielais dzintars sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu, un tā būs daļa no septembra beigās gaidāmā mūsdienu mākslas festivāla Liepājas Mākslas forums.

Grupas izstādes autori ir Anna Ceipe, Anna Politiko, Pēteris Vīksna, Jūlija Prohorenkova un Silvija Rudzika. Tās pamatā ir čehu režisora Jaromila Jireša 1970. gadā uzņemtās filmas Valērija un viņas brīnumu nedēļa (Valerie and Her Week of Wonders) centrālā tēma un vizuālā estētika, kas atspoguļo jaunas sievietes ceļu no bērnības līdz briedumam, tās ārējā veidola un iekšējās pasaules transformāciju un cīņu.

Tematiski izstādei veidotie darbi ar dažādu mediju palīdzību apvienos reālisma un fantastikas žanrus, radot sirreālu stāstu par sevis un savu alku izzināšanu. Dažādas epizodes atklāsies caur iztēlotas oāzes jeb patvēruma meklējumiem Annas Ceipes trauslo stikla objektu līnijās, pakļaušanos dabas un likteņa stihijām Jūlijas Prohorenkovas fotogrāfijās, saskarsmi ar sievietes tumšo pusi Silvijas Rudzikas ar priekšmetiem gleznotajā instalācijā un centieniem caur lūpu un ķermeņa kustību izteikt lietu būtību Pētera Vīksnas un Annas Politiko veidotajā filmā. Izstādes kuratore – Elīna Sproģe.

Izstāde Lielajā dzintarā būs skatāma līdz 31. oktobrim katru darba dienu un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 20.00, kā arī svētdienās laikā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Ieeja – bezmaksas.