/ Foto Kvartāls / Notikumi

Irēnas Stefanovičas un Andželinas Brailko izstāde Rīgas Centrālajā bibliotēkā

No 8. oktobra līdz 1. novembrim Rīgas Centrālās bibliotēkas 2. stāvā būs apskatāma izstāde Totāla Fotogrāfija / Dublis Nr.7. TF4 ir Latvijas fotogrāfu apvienība, dibināta 2011. gadā Rīgā, kura darbojas dokumentālās fotogrāfijas žanrā.

Šī ir jau septītā apvienības izstāde. Šoreiz TF4 projekta ietvaros tiek prezentētas divu autoru — Irēnas Stefanovičas un Andželinas Brailko — personīgās izstādes.

Irēnas Stefanovičas foto projekta nosaukums ir Postcards from.. / Pastkartes no... Atgriežoties no dažādām pilsētām, mēs vedam atmiņas un iespaidus. Ceļojam, pērkam un nosūtām draugiem pastkartes. Pastkartes no tām vietām, ko vēlamies atcerēties un noglabāt. Kur paliek mūsu fantomi. Citā telpā un citā laikā. Taisām fotogrāfijas piemiņai. Lai pēc tam pārcilātu tās un veidotu no šiem atmiņu nospiedumiem veselu sevi. “Es vienmēr esmu uzskatījis, ka ceļojumi ir labākais laiks atmiņām… Nekad neesmu aizmirsis, ka esmu fotogrāfa dēls un ka mana atmiņa vien attīsta filmu.” (Josifs Brodskis)

Jaunā Andželinas Brailko foto sērija Māsas. Ģimenes albums vēsta par divām māsām. Ko nozīmē radniecība? Kas tā ir — ārējā vai raksturiezīmju līdzība, vai kaut kas dziļāks un svarīgāks? Gadās, ka redzi divas meitenes — un nemaz nemāc šaubas, ka viņas ir māsas. Tie paši sejas vaibsti, ģērbšanās stils, pat intereses un gaume ir līdzīgas. Taču gadās arī pavisam citādi. Divas pilnībā atšķirīgas personības — pretstati. Divi visumi. Nav vienkārši. Bet vēl jo interesantāk.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 11. oktobrī plkst. 18.00, Rīgas Centrālajā bibliotēkā 2.stāvā.

Rīgas Centrālā bibliotēka (2.stāvs), Brīvības iela 49/53, Rīga.
Pirmdiena – piektdiena: 9.00 – 20.00
Sestdiena: 10.00 – 17.00
(Ieeja brīva)