/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP aicina pieteikties kolāžas darbnīcai 

Fotogrāfi, vizuālie mākslinieki un citi interesenti aicināti neparasti un radoši nosvinēt simtgadi, piedaloties kolāžas darbnīcā Paradīzes sarunas, ko no 17. – 19. novembrim vadīs mākslinieki Andrejs Strokins un Maikls Holands (Lielbritānija). Trīs dienu garā darbnīca pievērsīsies kolāžas tehnikas iespējām, īpaši savienojumā ar fotogrāfijas mediju. 

Ko Tev nozīmē “paradīze”? Kā atšķiras cilvēku priekšstati par to? Vai paradīze ir kaut kas tāls, neaizsniedzams? Vai Tava ikdiena citam var šķist eksotiska? Radoši risinot šos jautājumus, darbnīcā Paradīzes sarunas būs iespēja izmēģināt kolāžas tehnikas daudzpusīgajās iespējās. Dalībnieki no dažādām jomām strādās pie uzdevumiem “sarunu” formā – grupās, pāros un individuāli. Izmantojot kā vārdus, tā attēlus, īpaša uzmanība tiks pievērsta dubultām nozīmēm, pretrunām un kontrastiem, apspēlējot ideju par “eksotisko”. Atlasot attēlus no dažādiem avotiem, dalībnieki realizēs savus autordarbus kolāžā, un darbnīcas noslēgumā radītie darbi tiks prezentēti “pop-up” izstādē. 

Darbnīca notiks no 17. – 19. novembrim ISSP telpā Rīgā, Berga bazārā. Darbnīcas valodas – latviešu un angļu. Pieteikties aicināti fotogrāfi, mākslinieki, kā arī ikviens ar interesi par kolāžas tehniku un vēlmi atraisīt radošumu. Pieteikšanās – līdz 5. novembrim.
 
Vairāk informācijas un pieteikšanās: http://ej.uz/paradise_conversations
 
Maikls Holands (Michael Holland) – mākslinieks no Lielbritānijas, dzīvo un strādā Latvijā, piedalījies izstādēs Kanādā, Brazīlijā, Itālijā, Anglijā, Spānijā un Latvijā. Viņa darbus ietekmē gan “mail art” novirziens, gan arī šķietamu atkritumu atkārtota izmantošana dažādiem mērķiem, tai skaitā mākslā. Maikls ir piedalījies daudzās alternatīvās izglītības programmās kā dalībnieks, kā arī vadījis darbnīcas un pasākumus. Šovasar Maikls bija viens no diviem māksliniekiem, kas darbojas Maikla Lendija mākslas darbā Open for Business kā daļa no Rīgas biennāles (RIBOCA).

Andrejs Strokins – latviešu mākslinieks, kurš strādā ar dokumentālo fotogrāfiju dažādos veidos. Strokins ir Latvijā pazistams ar savu aktīvo darbību vernakulārās un atrastās fotogrāfijas laukā. Viņam ir Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas bakalaura grāds, viņš piedalījies vairākās ISSP vasaras skolas darbnīcās, Sputnik Mentorship Programme (2013–2014) un Jopa Svarta (Joop Swart) meistarklasē (2014). Viņa darbi saņēmuši daudzas balvas, to skaitā Foam Talent 2016 un Conscientious Portfolio Competition 2016. Strokins nesen izdeva savu pirmo grāmatu “Palladium”, kurā apskatāms šī Latvijas padomju laika kinoteātra foto arhīvs.