/ Foto Kvartāls / Notikumi

Diāna Tamane iegūst Kim? Rezidences balvu

Balvas ieguvēja paziņošanas svinīgā ceremonija noritēja 2018. gada 22. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā k-2., piedaloties ArtPort direktorei Varditai Grosai. Pasākumu iesāka rezidenču centra vadītājas prezentācija par Artport darbību, rezidējošajiem māksliniekiem un nākotnes plāniem, kā arī komentāri par pieredzi, kas gūta, apmeklējot balvas nominantu studijas Rīgā.

Ikgadējā Kim? Rezidences balva ļauj daudzsološam latviešu māksliniekam vai divu mākslinieku apvienībai piedalīties rezidences programmā kādā no Kim? partnerorganizācijām. Pirmā balvas laureāte Darja Meļņikova 2015. gada vasarā pavadīja divus mēnešus KW Laikmetīgās mākslas institūtā Berlīnē, otrā – Ieva Epnere – 2016. gada rudenī divu mēnešu garumā izmantoja iespēju piedalīties ISCP Starptautiskā darbnīcu un kuratoru programmā Ņujorkā, bet 2017. gadā Ieva Kraule atradās trīs mēnešu rezidencē Gasworks Londonā.

2018. gada rudenī Kim? Laikmetīgās mākslas centrs balvas pirmajai kārtai nominēja 12 māksliniekus, kas atbilst balvas kritērijiem: viņi aktīvi piedalās izstādēs un paralēlos pasākumos Latvijā un ārvalstīs; ir vecumā līdz 40 gadiem un pēdējo 10 gadu laikā ir piedalījušies vismaz vienā Kim? veidotā projektā.

Mākslinieku portfolio izskatīja un fināla nominantus atlasīja starptautiska žūrija: Vardita Grosa (Vardit Gross, Artport, Telaviva), Tobiass Kaspars (Tobias Kaspar, mākslinieks, Cīrihe/Rīga), Virginija Januskevičūte (Virginija Januskevičiūte, CAC, Viļņa) un Īans Rozens (Ian Rosen, mākslinieks un galerijas Misako Rosen direktors, Tokija).

Balvas finālā iekļuva četri mākslinieki – Atis Jākobsons, Andrejs Strokins, Kaspars Groševs un Diāna Tamane. Balvas ieguvēja Diāna Tamane dosies divus mēnešus ilgā rezidencē uz Artport, Telavivā.