/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP 2019 lekcijas Zaļeniekos

No 12. jūlija līdz 20. jūlijam Zaļenieku muižā, Jelgavas novadā, norisināsies trīspadsmitā Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola (International Summer School of Photography jeb ISSP). ISSP tēma šogad ir Fotogrāfija un pasaule, un tā ietver arī apjomīgu publisko lekciju un diskusiju programma, kurā uzstāsies starptautiski atpazīstami fotogrāfi un citi nozares profesionāļi. Nedēļu noslēgs konference, kurā tiks prezentēti meistarklašu darba rezultāti un īpaša publikācija.

International Summer School of Photography (ISSP) aizsākās 2006. gadā, un kopš tā laika ir attīstījusies par vienu no labākajām neformālās fotogrāfijas izglītības platformām Eiropā, kas ik gadu piesaista atpazīstamus fotogrāfijas pasniedzējus, ekspertus un augsta līmeņa dalībniekus no visas pasaules. Šogad ISSP pirmo reizi notiks Zaļeniekos un šī gada tematiskajā izlaidumā fotogrāfija tiks aplūkota kā potenciāls līdzeklis pozitīvām pārmaiņām mūsdienu pasaulē. 73 dalībnieki no 30 valstīm pētīs veidus, kā fotogrāfija un māksla var iesaistīties aktuālos sociālos, politiskos un ekoloģiskos procesos un veicināt pārmaiņas sabiedrībā. ISSP fotogrāfijas lekciju programmā uzstāsies šā gada vasaras skolas pasniedzēji, īpašie viesi un daliībnieki. Prezentācijas, diskusijas un lekcijas notiks Zaļeniekos un ir atvērtas visiem fotogrāfijas, vizuālās mākslas un aktīvisma interesentiem bez maksas. ISSP 2019 noslēgumā piektdien, 19. jūlijā paredzēta konference ar pop-up izstādēm, performancēm, instalācijām un manifestiem, kas apkopos darbnīcu rezultātus.

ISSP 2019 lekciju un notikumu programma

Sestdiena, 13. jūlijs

20.00 – 22.00 – Lekcijas vada fotogrāfi Tanja Habdžuga (Tanya Habjouqa, Jordānija/ASV), Matjē Aselins (Mathieu Asselin, Francija/ Venecuēla), kurators un pētnieks Serdžio Valenzuela Eskabedo (Sergio Valenzuela Escobedo, Čīle).

Svētdiena, 14. jūlijs

20.00 – 22.00 Lekcijas vada mākslinieki, sociālu projektu autori Antonijs Luvera (Anthony Luvera, Lielbritānija), Vincens Bēkmans (Vincen Beeckman, Beļģija)

Pirmdiena, 15. jūlijs

20.00 – 22.00 Lekciju vada mākslinieku duets The Cool Couple (Simone Santilli un Niccolò Benetton, Itālija)

Otrdiena, 16. jūlijs

20.00 – 22.00 Lekcijas vada fotogrāfi Nataša Karuana (Natasha Caruana, Lielbritānija), Alfonso Boragāns (Alfonso Borragán, Spānija/Lielbritānija)

Trešdiena, 17. jūlijs

20.00 – 22:00 Dveins Maikls (Duane Michals, ASV) – “Fotogrāfija un realitāte” (skype lekcija)

Ceturtdiena, 18. jūlijs

20.00 – 22.00 ISSP dalībnieku prezentācijas

Piektdiena, 19. jūlijs

15:00 – 19:30 ISSP 2019 Noslēguma konference – meistarklašu rezultatu prezentācijas, ISSP publikācijas Fotogrāfija un pasaule atklāšana.
Tiek piedāvāts bezmaksas viesu autobuss Rīga – Zaļenieki – Rīga.
Reģistrācija: ej.uz/issp2019_konference

ISSP 2019 vakaru programmas norises vieta: Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Jelgavas iela 7, Zaļenieki, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads, LV-3011.
Lekciju valoda – angļu.

Vairāk informācijas ISSP mājas lapā.