/ Foto Kvartāls / Notikumi

Pāvilostā notiks Toma Harjo personālizstāde Aicinājums

Pāvilostā, no 27. jūlija līdz 15. septembrim E. Šneidera laukumā 11 būs skatāma Toma Harjo personālizstāde Aicinājums, kas ir turpinājums 2016. gadā aizsāktajai foto sērijai Patiesībā.

Fotogrāfiju sērija atklāj cilvēka alkas pēc piederības, viņa attiecības ar ticību un reliģiju un pārdomas par iespējām dzīvot harmonijā ar Bībeli pasaulē, kas lielā mērā ir sekulāra. Izstādē Aicinājums Harjo turpina attīstīt šīs pārdomas un ved skatītāju caur līdzsvara meklējumiem starp šaubām un patētisku pārliecību, starp vientulību un vēlmi pēc piederības.

Toms Harjo (dz. 1996. gadā Rīgā) ir fotogrāfs no Vecmīlgrāvja, sevi patiesi vairāk identificējot tieši ar šo Rīgas daļu. 2017. gadā Toms Harjo absolvējis ISSP divu gadu programmu laikmetīgajā fotogrāfijā, kur studējis pie Latvijas labākajiem laikmetīgajiem autorfotogrāfiem – Ivetas Vaivodes, Reiņa Hofmaņa, Andreja Granta, Arņa Balčus un Ievas Epneres. Mākslinieks piedalījies vairākās grupu izstādēs gan Latvijā, gan pasaulē. Sarīkojis vairākas personālizstādes, no kurām kā svarīgāko min Kim? laikmetīgā mākslas centra izstādi 2018. gadā, Rīgā. Kopš 2018. gada rudens mākslinieks studē aktiermeistarību režisora Alvja Hermaņa kursā.

Izstādi organizē VV Foundation. Izstādes kuratores: Līna Birzaka – Priekule un Renāte Prancāne. Ieeja izstādē bezmaksas.

VV Foundation 2018. gadā dibinājuši mākslas entuziasti: advokāte un mecenāte Vita Liberte, arhitekts Vilnis Štrams un mākslas zinātnieks Jānis Borgs. Fonda misija ir veicināt laikmetīgās mākslas pieejamību un izglītību Latvijā. Fonds vēlas veicināt Latvijas radošās vides sadarbību ar ārvalstu māksliniekiem, teorētiķiem, kuratoriem, mūziķiem un citu radošu profesiju pārstāvjiem. Fonda pamatvirzieni ir saturiski kvalitatīvu un starptautisku izstāžu producēšana, pirmās mākslinieku rezidences izveidošana Pāvilostā, Latvijā, kā arī laikmetīgās mākslas izglītības programmas izstrādāšana.