/ Foto Kvartāls / Notikumi

Arnis Balčus aicina atbalstīt fotogrāmatas izdošanu

Fotogrāfs un FK redaktors Arnis Balčus uzsācis pūļa finansēšanas kampaņu platformā Kickstarter ar mērķi fotosēriju Es, draugi, mīļākie un citi (Myself, Friends, Lovers and Others) izdot grāmatas formātā.

Attēli uzņemti laikā starp 2000. un 2004. gadu ar Olympus Mju II analogo 35 mm filmas kameru gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs, kur Balčus regulāri uzturējās, ceļojot un dzīvojot mākslinieku rezidencēs. “Pasaule, kurā dzīvoju toreiz, bija ikdienišķas, vienmuļas, privātas realitātes un iedomu sajaukums, taču tagad, pēc piecpadsmit gadiem, es skatos uz šiem attēliem un redzu, ka tie kļuvuši kas vairāk par personisko dienasgrāmatu. Savā ziņā tas ir veselas paaudzes portrets, iespējams, pēdējās paaudzes pirms sociālajiem medijiem un saasināti jūtīgās pašreprezentācijas ēras, no laika, kad cilvēkiem daudz mazāk rūpēja, kā viņi izskatās fotogrāfijās,” stāsta Balčus.

Arnis Balčus. Pašportrets ar Andu, Rīga, 2002

Lai arī pamatā projekta atbalstīšana nozīmē iegādāties fotogrāmatu iepriekšpārdošanā, iespējams izvēlēties arī citas atbalsta formas – pastkartes, izdrukātus darbus un pat fotosesiju ar pašu autoru. Ja izdosies savākt nepieciešamos līdzekļus, plānots, ka grāmatu 2020. gada februārī izdos vācu izdevniecība dienacht Publishing. Grāmatas izdošanai nepieciešami 7000 eiro, un atbalstītāju iemaksātie līdzekļi sasniegs projektu tikai tad, ja izdosies līdz 21. decembrim savākt nepieciešamo summu. Iepazīties ar projektu un to atbalstīt iespējams šeit.