/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP Galerijā notiks plakātu izstāde un gadatirgus

Svētkiem tuvojoties, biedrība ISSP nākusi klajā ar jaunu projektu ISSPPP X + X jeb starpdisciplināru plakātu mākslas izstādi un gadatirgu. Tajā būs iespējams aplūkot un iegādāties 20 rūpīgi izvēlētus, tematiski un stilistiski atšķirīgus daudzsološo Latvijas jauno mākslinieku darbus gaumīgā un pieejamā plakāta formātā. Projektā piedalās desmit fotogrāfi un desmit ilustratori. Atklāšanas pasākums notiks 6. decembrī, izstāde un pārdošana turpināsies līdz 28. decembrim.

Piektdien, 6. decembrī, plkst. 19.00 ISSP Galerijā neformālā gaisotnē notiks plakātu mākslas izstādes un gadatirgus ISSPPP X + X atklāšanas pasākums. Apmeklētājiem būs iespēja klātienē satikt galerijā izstādīto darbu autorus, dzirdēt to tapšanas stāstus un baudīt vakaru dīdžeja pavadībā.

“Īstenojot ideju par plakātu izstādi un gadatirgu, vēlamies plašāku publiku iepazīstināt ar Latvijas jaunajiem māksliniekiem, kā arī padarīt pieejamākus sevi jau pierādījušu autoru darbus. Plakāts ir vienkāršs un gaumīgs veids, kā mājas padarīt pievilcīgākas un ļaut tajās ienākt mākslai. Šajā izlasē esam nolēmuši iekļaut gan fotogrāfu, gan ilustratoru darbus, veicinot aktīvāku mijiedarbību starp abām dinamiskajām mākslas jomām,” komentē projekta ISSPPP X + X kuratore Jūlija Berkoviča.

Plakātu kolekcijā pārstāvēti desmit Latvijas fotogrāfi un desmit ilustratori, kuru vidū ir gan starptautiski atpazīstami vārdi, gan jaunie, uzlecošie talanti. Katrs plakāts izteiksmīgi raksturo viņu atšķirīgos radošos rokrakstus un atklāj dažādas tehnikas.

ISSPPP X + X piedalās fotogrāfi Andrejs Strokins, Annemarija Gulbe, Eva Saukāne, Ieva Balode, Iveta Gabaliņa, Kārlis Bergs, Katrīna Ķepule, Kristīne Madjare, Reinis Hofmanis, Sandijs Ruļuks un ilustratori Agate Lielpētere, Evija Pintāne, Līga Spunde, Lote Vilma Vītiņa, Mārtiņš Zutis, Oskars Pavlovskis, Pauls Rietums, Svens Neilands, Zahars Ze, Zane Zlemeša.