/ Foto Kvartāls / Notikumi

Miskastēs atklās lietuviešu fotogrāfa Elijusa Kņiežauska izstādi

Rīgas Fotomēnesis aicina uz lietuviešu fotogrāfa Elijusa Kņiežauska izstādes Trash Society (Krāmu sabiedrība) atklāšanu, kas norisināsies piektdien, 12. jūnijā plkst. 19.00, pie Tallinas ielas kvartāla miskastēm.

Kņiežausks fotogrāfiju sēriju sācis veidot Paņevēžos, cenšoties atainot parādību, kas var notikt tikai pilsētā un tikai ar cilvēkiem. Fotogrāfijās mēs redzam cilvēkus, lielākoties bezpajumtniekus, kas atvēruši atkritumu konteineru vākus. “Es nolēmu fotografēt ar platleņķa objektīvu no konteineru apakšas, lai dotu šiem cilvēkiem dievišķu augumu un palūgtu ieskatīties kamerā. Lielākajai daļai skatītāju acu kontakts, ko viņi saņem, skatoties šos fotoattēlus, ir vienīgā reize, kad viņi ir kontaktējušies ar šiem cilvēkiem,” stāsta pats autors.

Izstāde atradīsies atkritumu konteineros, tādējādi skatītājam ar modeli mainoties vietām. Ņemot vērā izstādes specifiku – tās beigu datums ir nezināms. Autors būs klāt un piedalīsies izstādes atklāšanā.

Izstāde notiek festivāla Rīgas Fotomēnesis 2020 ietvaros, kas šogad pievēršas fotogrāfijas un mākslas vizualitātei, kā arī mākslinieka emocionālai pasaulei. Festivāla programma, ko raksturo tādi atslēgas vārdi, kā sapņi, izmisums, iekāre, nāve un dīkstāve, sastāv no performancēm, izstādēm, projekcijām, akcijām pilsētvidē, telpās un internetā. Mājas lapā http://dikstave.lv var iepazīties gan ar gaidāmajiem notikumiem, gan jau notikušo pasākumu video dokumentācijām.