/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP Galerijā notiks Andreja Strokina personālizstāde

No 10. septembra līdz 28. oktobrim Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 programmas ietvaros ISSP Galerijā notiks latviešu mākslinieka Andreja Strokina personālizstāde Kosmiskās skumjas, kuras pamatā ir no 2014. līdz 2019. gadam tapusi darbu sērija.

Mākslinieka Andreja Strokina projekts Kosmiskās skumjas ir vizuāla dienasgrāmata un eksperiments ar nolūku privātu pieredzi padarīt par publisku. Apvienojot impulsu tūlītēji dalīties ar attēlu sociālajos tīklos un blāvi zilganus, graudainus filtrus, sērija reflektē par mūsdienu digitālās paaudzes nostalģiju pēc analogā laikmeta. Tā piedāvā jaunu pieeju ielu fotogrāfijai, kas iet rokrokā ar tehnoloģiju attīstību, nevis pieturas pie dokumentālās ielu fotogrāfijas tradīcijas. Šķietami amatieriskā mobilā tālruņa tehnoloģija fotogrāfu padara par neredzamu novērotāju. Nofotografēta īstajā brīdī, īstajā vietā un īstajā leņķī, attēlos redzamā ikdiena sērijā Kosmiskās skumjas padarīta dīvaina.

Pirmoreiz darbi no Andreja Strokina sērijas Kosmiskās skumjas bija izstādīti Rīgas Fotomēnesī 2014. gadā, bet 2016. gadā bija apskatāmi Rīgas Fotogrāfijas biennāles konkursa Meklējam jauno fotogrāfijā! laureātu izstādē. Nākamajos trīs gados Strokins turpinājis attīstīt šo sēriju, un no 10. septembra ISSP Galerijā būs aplūkojami Latvijā vēl iepriekš neredzēti darbi.

Foto – Andrejs Strokins

Andrejs Strokins (1984) ir latviešu fotogrāfs, kas dzīvo un strādā Rīgā. Viņš darbojas dažādos dokumentālās fotogrāfijas laukos, kā arī izmanto vernakulāro fotogrāfiju un atrastus attēlu arhīvus. Strokins piedalījies grupu izstādēs un veidojis personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs, tostarp 2016. gadā Baltijas paviljonā Venēcijas Arhitektūras biennālē un festivālā Unseen Amsterdam, 2017. gadā – kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā un Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. 2018. gadā mākslinieks piedalījies Rīgas Starptautiskajā Laikmetīgās mākslas biennālē, bet pērn – laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit. Andrejs Strokins saņēmis virkni godalgu, to skaitā prestižo Foam Talents balvu. Līdztekus personīgajiem projektiem Strokins nodarbojas ar komerciālo fotogrāfiju, lielākoties reportāžas un portretu žanrā.

Andreja Strokina personālizstāde Kosmiskās skumjas iekļauta Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 programmā. Tās kulminācijas pasākumi Rīgā norisināsies no 7. līdz 26. septembrim. Ar daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu biennāle šogad pievēršas realitātes arheoloģijai, pētot gan pagātnes slāņus, gan arī mūsdienu digitālā laikmeta mantojumu un tā ietekmi uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā.