/ Foto Kvartāls / Notikumi

ISSP Galerija aicina bērnus uz foto pastaigu

Sestdien, 10. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 14.00 ISSP Galerijā notiks bērnu diena, kuras apmeklētājiem būs iespēja piedalīties izzinošās un radošās aktivitātēs. Pēc tikšanās ar mākslinieku Andreja Strokinu viņa personālizstādē Kosmiskās skumjas dalībnieki dosies foto pastaigā, lai uzņemtu paši savus attēlus. Dalība – bez maksas.

Ar bērnu dienu 10. oktobrī ISSP Galerija turpina jau pirms diviem gadiem aizsākto iniciatīvu ar laikmetīgo fotogrāfiju iepazīstināt arī pašu jaunāko auditoriju. Šoreiz tās apmeklētājiem būs iespēja tuvāk iepazīt mākslinieka Andreja Strokina personālizstādi Kosmiskās skumjas un tajā aplūkotās tēmas, klātienē izvaicājot un sarunājoties ar fotogrāfiju autoru. Strokins dalīsies padomos par attēlu uzņemšanu ar mobilo telefonu un neparastā saskatīšanu ikdienišķos notikumos. Uzreiz pēc tam pasākuma dalībnieki būs aicināti izmēģināt jauniegūtās zināšanas praksē un doties nelielā foto pastaigā kopā ar darbnīcas vadītāju, jauno mākslinieci Adelīnu Kalniņu.

Pēc foto pastaigas tās vadītāja kopā ar dalībniekiem apspriedīs pieredzēto un pārrunās, kuri attēli izdevušies visveiksmīgāk. Savas labākās fotogrāfijas bērni varēs izdrukāt, lai par piemiņu paņemtu līdzi uz mājām.

Mākslinieka Andreja Strokina projekts Kosmiskās skumjas ir vizuāla dienasgrāmata un eksperiments ar nolūku privātu pieredzi padarīt par publisku. Apvienojot impulsu tūlītēji dalīties ar attēlu sociālajos tīklos un blāvi zilganus, graudainus filtrus, sērija reflektē par mūsdienu digitālās paaudzes nostalģiju pēc analogā laikmeta. Šķietami amatieriskā mobilā tālruņa tehnoloģija fotogrāfu padara par neredzamu novērotāju. Nofotografēta īstajā brīdī, īstajā vietā un īstajā leņķī, attēlos redzamā ikdiena sērijā padarīta dīvaina. Izstāde iekļauta Rīgas Fotogrāfijas biennāles programmā un turpināsies līdz 28. oktobrim.

Bezmaksas pasākumā 10. oktobrī aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem vecumā no aptuveni 7 līdz 12 gadiem. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu gallery@issp.lv.