/ Foto Kvartāls / Notikumi

Aicina uz tikšanos ar Aivaru Liepiņu Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Rīgas Fotomēnesis un Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina uz tikšanos ar fotogrāfu Aivaru Liepiņu, kas norisināsies piektdien, 16. jūlijā plkst. 17.00, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kur šobrīd skatāma Liepiņa personālizstāde Man patīk dzīvot uz salas. Ieejas maksa – izstādes apmeklējuma biļete (1,50 EUR), ieeja ar Covid-19 sertifikātiem vai testu.
Izstāde apvieno divas fotožurnālista Aivara Liepiņa autorkolekcijas — Kundziņsala un Siksala —, kuras tapušas neapzināti konkrētā laika periodā kādā teritorijā Latvijā. Kolekcijas sastāv no fotogrāfijām, kuras radušās galvenokārt veicot citus darbus. Apgūstot fotogrāfijas pamatus, lai papildinātu žurnālista darbu, testējot foto tehniku, foto papīru, vai vienkārši izfotografējot filmu galus un pārpalikumus. Tādejādi netiešā veidā ir izveidojies niansēts un daudzslāņains divu salu atspoguļojums, kuru raksturo sentimentāls atmiņu stāsts par aizgājušajiem laikiem.
“Šīs ir divas, man sirdij tuvākās no salām, uz kurām esmu nodzīvojis. Kundziņsala, jo uz tās esmu piedzimis. Arī kā fotogrāfs. Kad tās man sāka pietrūkt, uzzināju par Siksalu. Starp citu, tai laikā mana dzīve jau ritēja uz salas. Mana darbavieta – Preses nams atradās Ķīpsalā. Kad darba vietu nomainīju, nomainīju arī salas. Laikraksts Diena atradās uz Mūkusalas. Nu jau kādu laiku atpakaļ redakcija pārcēlusies uz Andrejsalu. Man patīk dzīvot uz salas,” stāsta Aivars Liepiņš.