/ Foto Kvartāls / Notikumi

Berga bazārā atklāta ISSP Skolas absolventu izstāde Šis nav veikals

Līdz 24. jūlijam Berga bazārā, Elizabetes ielā 87, skatāma izstāde Šis nav veikals, kurā savus fotogrāfijas projektus prezentēs jaunās mākslinieces – ISSP Skolas 2021. gada absolventes.

Izstādē Šis nav veikals sevi piesaka deviņas jaunās autores, ISSP Skolas divu gadu izglītības programmas Attīstot fotogrāfijas valodu 2021. gada absolventes Anete Aramina, Annija Meikšāne, Elīna Šteinberga, Elvīra Blumfelde, Elza Marta Ruža, Ieva Ozoliņa, Jana Uljanova, Monta Kurme un Monta Gāgane.

Izstāde norisinās telpās Elizabetes ielā 87, kuras skatlogus savulaik aizņēma luksusa apģērbu veikala Bergs piedāvājums. Tiesa, nu jau vairākus gadus tie stāv tukši un lēni apput, gaidot nākamo īrnieku. Ņemot vērā pēdējo pāris gadu tendenci strādāt attālināti un iepirkties internetā, gaidīšanas stāvoklis draud ieilgt, bet tikmēr telpas var iegūt sev neraksturīgas aprises, piemēram, kļūstot par īslaicīgu mākslas galeriju.

Izstādes nosaukums Šis nav veikals vedina domāt ne tikai par telpu agrāko funkciju, bet atsaucas arī uz nesenajiem ierobežojumiem, kad tirdzniecības vietas bija atvērtas, bet muzeji – slēgti, tādējādi netieši norādot sabiedrībā pašreiz valdošo vērtību sistēmu.

Izstādi var skatīt arī franču filozofa Mišela Fuko slavenās esejas Šī nav pīpe kontekstā, kurā Fuko piedāvā Renē Magrita gleznas Attēla nodevība (1928–1929) dekonstrukciju valodas, attēla un realitātes mijiedarbē.

Izstādē Šis nav veikals savu šībrīža pasaules skatījumu pauž jaunās mākslinieces, meklējot izeju no absurditātes, kas attīstījusies vairāku mēnešu distancēšanās rezultātā. Izeju no šīs situācijas radītā noguruma var meklēt, izmantojot savu personīgo pieredzi, attiecības ar dabu vai atmiņas, kuras rekonstruējot, mēs radām jaunu, iespējams, daudz pieņemamāku realitāti. Izstādes kuratore ir Iveta Gabaliņa.

Izstāde atvērta apmeklētājiem Elizabetes ielā 87 (bijušajās veikala Bergs telpās) līdz 24. jūlijam no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 13.00 līdz 19.00. Ieeja – bez maksas.

Šis nav veikals ir jau devītā ISSP Skolas divu gadu mācību programmas Attīstot fotogrāfijas valodu absolventu izstāde. ISSP Skola ir neformālās izglītības platforma laikmetīgajā fotogrāfijā, kas piedāvā kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību Latvijas jaunajiem fotogrāfiem, kuri vēlas paplašināt savu izpratni par fotogrāfijas mediju kā mākslas izteiksmes veidu. Līdz 25. jūlijam fotogrāfijas interesenti ar priekšzināšanām neatkarīgi no vecuma aicināti pieteikties programmas jaunajam 2021.–2023. gada mācību kursam, kas sāksies septembrī.

Plašāka informācija par ISSP Skolu: http://www.isspskola.lv/