/ Foto Kvartāls / Notikumi

Tikšanās ar Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 noslēdzošās izstādes Barotnes mākslinieci Anju Karru

9. decembrī plkst. 18.30 izglītības programmas Laikmeta vīzijas ietvaros Rīgas Fotogrāfijas biennāles un Rīgas mākslas telpas Facebook platformās būs iespēja tikties ar mākslinieci Anju Karru, kuras izstāde Barotnes ir apskatāma izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa Intro zālē no šī gada 25. novembra līdz 30. decembrim. Tikšanās ar mākslinieci tiešsaitē norisināsies angļu valodā.

Anjas Karras (Anja Carr) radošo meklējumu centrā visai bieži iekļūst nebeidzamās attēlu straumes, kas mūs ieskauj un plūst cauri pat mūsu kabatām, proti, caur viedtālruņiem, kas vienmēr ir pa rokai. Mūsu laika negausīgais attēlu patēriņš mākslinieci ir rosinājis vairākkārt no dažādiem skatpunktiem un dažādos vizuālos medijos pievērsties refleksijai par šo fenomenu – attēlu plūsmu kā vienu no šodienas izteiktākajām laika zīmēm. Rīgā aplūkojamas divas savstarpēji nesaistītas, bet viena otru papildinošas darbu sērijas – Mirkļi (2013-2017) un Iedomāta pozēšana kā iedomātas pozēšanas kā objekta pozēšanas objekts jeb Iedomāta pozēšana kā objekts, kas rada iedomātu pozēšanu, pozējot kā objektam (2018).

Anja Karra (1985, NO) ar fotogrāfijas, tēlniecības, instalāciju, performanču, video un pašizgud­rotu metožu starpniecību pārvērš ķermeņus, sejas, rotaļlietas un pārtiku teatrālos un krā­sainos abjektīvās mākslas darbos. Karrai bi­jušas vairāk nekā 30 personālizstādes, tostarp mākslas galerijās Losandželosā, Londonā, Stok­holmā un Berlīnē; viņas performances bijušas skatāmas Amsterdamā, Londonā, Ņujorkā, Maiami, Parīzē un citur. Piedalījusies vairāk nekā 60 grupas izstādēs, to vidū izstādēs Trium­fa galerijā Maskavā (drīzumā), Cankara centrā Ļubļanā, Somerseta namā Londonā, Nacionāla­jā muzejā / Mellomstasjonen Oslo un Tadeuša Kantora muzejā Krakovā. Karras darbi iekļau­ti septiņās publiskās kolekcijās; māksliniece saņēmusi vairāk nekā trīsdesmit apbalvoju­mus un grantus. Viņas jaunāko personālizstādi Oslo recenzēja trīs valsts lielākie laikraksti, kā arī vadošais ziemeļvalstu laikmetīgās mākslas žurnāls. Karras darbi izrādīti vairākās sabiedriskās televīzijas programmās Slovēnijā un Nor­vēģijā, kā arī iekļauti vairākos starptautiskos izdevumos, kas iznāk Ņujorkā, Londonā u.c. 2011. gadā viņa Oslo nodibināja rozā galeriju Pink Cube.

Izstādes kuratores: Inga Brūvere (LV), Marīe Šēvolda (Marie Sjøvold, NO)