/ Foto Kvartāls / Notikumi

Brīvībā atklāj Ances Vilnītes izstādi

No šodienas (10. decembra) līdz 8. janvārim mākslas telpā Brīvība būs skatāma cikla noslēdzošā izstāde – Ances Vilnītes Dievs Tēvs Debesīs.  

Ance Vilnīte ir viena no spilgtākajām jaunās paaudzes māksliniecēm, kas šobrīd studē Vizuālās komunikācijas nodaļā Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņi sevi spilgti pieteikusi gan ar dažādiem tēlniecības darbiem, gan fotogrāfijām, gan performancēm, piemēram, Rīgas Fotomēnesī, izstādē Academia u.c.

Ance Vilnīte par izstādi stāsta: “Mans tētis teica, ka viņa tēvs viņam ir kā Dievs. Viņš tā teica, jo opītis patiešām bija neticami gaišs cilvēks, bet es domāju, ka daudziem tēvi ir līdzīgi ierastajam Dieva priekšstatam, jo tie nav īsti fiziski klātesoši. Un tomēr dziļi sirdī ļoti gribas ticēt, ka kaut kur ir tāds Dievs Tēvs debesīs, kas Tevi ļoti mīl. Reiz mans tētis laboja terasi un piedzēries no visas sirds raudāja, ka gribētu visu pasauli salāpīt, bet nevar visiem palīdzēt. Pēc tam noraudājies darba drēbēs aizmiga pie māsas gultas. Es domāju, ka Dievs nav kaut kur, bet tepat cilvēkos, un cilvēcība ir mūsu debesis. Un manā tētī bija ļoti daudz Dieva. It kā visu mūžu var pēc kaut kā ilgoties, bet varbūt viss, kam jābūt, jau ir. Vajag vienkārši redzēt.”

Šī būs pēdējā izstāde Katrīnas Neiburgas kūrētajā mākslas notikumu telpā Brīvība, kas atrodas Brīvības ielā 40, izstādes darba laiks: 15.00-20.00 no trešdienas līdz sestdienai. Apmeklētājiem jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas sertifikāts kopā ar personu apliecinošu dokumentu.