/ Foto Kvartāls / Notikumi

Rīdziniekam Sony World Photography Awards Nacionālā balva

Viktors Rimarevs plūcis laurus prestižajā fotogrāfijas konkursā Sony World Photography Awards un ieguvis Nacionālo balvu, ziņo Pasaules fotogrāfijas organizācija un Sony pārstāvniecība Latvijā.  Rīdzinieks uzvarēja ar attēlu Haze jeb Dūmaka.

Atzinību ieguvusī fotogrāfija tika izvēlēta no Brīvās kategorijas pretendentiem. Viktors savā attēlā ir notvēris mirkli no pagājušā gada augusta, kad Baltijas jūras krastu bija pārņēmusi zemā migla. Runājot par uzvaru, viņš saka: “Esmu ārkārtīgi pagodināts saņemt šo balvu. Man no sirds patīk fotografēt, un jūtos glaimots, ka Haze saņēma šo uzmanību. Sirsnīgi pateicos Sony World Photography Awards organizatoriem par šo iespēju!”

Viktora pamatnodarbošanās ir saistīta ar programmēšanu elektroenerģijas nozarē, bet savu brīvo laiku viņš cenšas atvēlēt fotografēšanai un aktīvajai atpūtai, bieži vien to izbaudot roka vai džeza pavadībā. Kā Nacionālās balvas laureāts Latvijā, Viktors iegūs ne tikai plašāku atpazīstamību, bet arī jaunu aprīkojumu savai radošajai attīstībai.

Konkursa Nacionālā balva (National Awards) ir Pasaules fotogrāfijas organizācijas un Sony iniciatīva, lai atbalstītu vietējās fotogrāfu kopienas 61 pasaules valstī. Šogad konkursam kopumā tika iesniegtas vairāk nekā 340 tūkstoši fotogrāfijas, no kurām 170 tūkstoši attēli iekļāvās Brīvajā kategorijā, tostarp Nacionālās balvas ieguvēji.

Sony World Photography Awards 2022 studentu, jauniešu, brīvās un profesionālās konkursa kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 2022. gada 12. aprīlī un tiks iekļauti mākslas centra Somerset House izstādē Londonā. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet vietni www.worldphoto.org.

Šī gada Nacionālās balvas saņēmēju darbi pieejami apskatei šeit.