/ Foto Kvartāls / Notikumi

Sony aicina iesniegt pieteikumus Sony World Photography Awards fotogrāfiju konkursam

No šī gada 1. jūnija ikviens var iesniegt pieteikumus prestižajam Sony World Photography Awards fotogrāfiju konkursam, kuru jau sešpadsmito reizi rīko Pasaules fotogrāfijas organizācija. Pieteikumus iespējams iesniegt bez maksas mājaslapā www.worldphoto.org. Studentu kategorijai pieteikumus iespējams iesniegt līdz šī gada 30. novembrim.

Sony World Photography Awards apvieno labākos un talantīgākos mūsdienu fotogrāfus no visas pasaules, sniedzot iespēju attīstīt savu karjeru un sniegties pēc jaunām virsotnēm. Lai motivētu māksliniekus un radītu labumu gan sabiedrībai, gan pasaules pozitīvai attīstībai, Sony 2023. gada Sony World Photography Awards fotogrāfijas izstādes ietvaros ir iniciējis atbalsta kategoriju, kas mudinās māksliniekus turpināt attīstīt fotogrāfijas kultūru, piedāvājot globālu un dabai nozīmīgu norišu atspoguļošanu.

Uzvara šajā konkursā fotogrāfiem sniedz plašas iespējas visā pasaulē, tai skaitā iespēju izstādīt savus darbus pasaulē zināmās izstāžu zālēs. No 2023. gada 14. aprīļa līdz 1. maijam izstāde atgriezīsies mākslas centrā Somerset House Londonā, bet pēc tam tā turpinās savu ceļu uz citām pasaules valstīm.

Fotogrāfi visā pasaulē ir aicināti pieteikties 4 konkursa kategorijās: profesionālā (tiek vērtētas 5 – 10 viena autora fotogrāfijas, kuras iedalās desmit tematiskajās kategorijās), brīvā (katrs autors var iesniegt vienu fotogrāfiju, kas tiek iekļauta vienā no desmit tematiskajām kategorijām), jaunatnes (ar savām fotogrāfijām dalās jaunieši līdz 19 gadu vecumam) un studentu kategorija (studenti no visas pasaules, kas apgūst fotogrāfijas mākslu, piedalās ar saviem attēliem).

Fotogrāfiju iesniegšanas termiņi katrā no konkursa kategorijām:

  • Profesionālā: gada 13. janvāris, plkst. 16:00
  • Brīvā: gada 6. janvāris, plkst. 16:00
  • Studentu: gada 30. novembris, plkst. 16:00
  • Jauniešu: gada 6. janvāris, plkst. 16:00

Papildu iepriekš minētajām kategorijām tiek rīkotas arī dažādas balvu iniciatīvas – konkursa Nacionālā un reģionālā balva, Latīņamerikas profesionālā balva un Alfa sieviešu balva.

Pagājušā gada konkursā laurus šajā konkursā plūca divi Latvijas pārstāvji – brīvās kategorijas Nacionālo balvu ieguva rīdzinieks Viktors Rimarevs ar attēlu Haze jeb Dūmaka, kurā tika notverts mirklis, kad Baltijas jūras krastu bija pārņēmusi zemā migla, toties Alnis Stakle, profesionāls latviešu fotogrāfs un docētājs Rīgas Stradiņa universitātē, uzvarēja konkursa profesionālajā kategorijā ar attēlu kolāžu sēriju Mellow Apocalypse jeb Liegā apokalipse.

Sony World Photography Awards konkursam var pieteikties, sākot no 2022. gada 1. jūnija. Pilns konkursa un tā kategoriju apraksts ir atrodams šeit.

Visu konkursa kategoriju uzvarētāji saņems balvā Sony digitālās attēlveidošanas aprīkojumu. Turklāt gada fotogrāfa titula ieguvējs saņems naudas balvu 25 000 dolāru apmērā, 5000 dolārus saņems gada fotogrāfs brīvajā konkursa kategorijā, un ilgtspējības balvas ieguvējs arī saņems 5000 dolārus.