Elīnas Šteinbergas izstāde PĀRRAKSTĪTS Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā
No 17. februāra līdz 2. aprīlim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma izstāde PĀRRAKSTĪTS, kurā māksliniece Elīna Šteinberga apvieno divus mākslā plaši izmantotus medijus – fotogrāfiju un tekstilmākslu. Savu darbu ietvaros māksliniece centusies izlauzties no pierastās plaknes, kādā parasti tiek uzlūkoti drukātie attēli. Vēlme paplašināt fotogrāfijas robežas panākta ar aušanas palīdzību, kuras iespaidā virkne klusās dabas fiksāciju tiek apzināti deformētas, objektiem piešķirts apjoms, pielietojot aušanas un autortehnikas. Lai izaicinātu un vienlaikus pārspētu papīra pretestību, attēli tiek griezti strēmelēs un tad saausti, izmantojot tradicionālās stelles, pielietojot vienkārtņa pinumu.
“Rekonstruējot situāciju nospiedumus savā apziņā, nākas saprast, ka tie reizēm ir kā neprecīzi uzrakstīti diktāti, kuri dažviet blāvāk, dažviet spilgtāk ataino to, kas norisinājās objektīvajā realitātē”, stāsta māksliniece. Iecere veidot izstādi viņai jau bijusi ilgāku laiku, kā arī Daugavpils pilsēta netiešā veidā ir vilinājusi iepazīt to dziļāk un veidot ar to “jauna veida attiecības”. Izstāde tiek rīkota Daugavpilī, lai būtu vēl viens iemesls, kāpēc atbraukt tieši uz šejieni, jo Latgale māksliniecei saistās ar atvērtiem, draudzīgiem un sirsnīgiem cilvēkiem.
Elīna Šteinberga dzimusi 1997. gadā, Rīgā. 2017. gadā pabeigusi PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas formas tekstila nodaļu, šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļā, brīvajā laikā aizraujas ar fotogrāfiju. 2022. gadā absolvējusi Starptautisko fotogrāfijas vasaras skolu ISSP (The International Summer School of Photography), kurā ieguvusi impulsu mākslas darbos apzināti apvienot abus sev tik tuvos mākslas veidus. Tā rezultātā ir tapušas iestrādes telpiskai fotogrāfiju sērijai PĀRRAKSTĪTS, kas rosina pārdomas par cilvēka atmiņu un tās neizbēgamo dabu – pārveidot notikušo.