/ Foto Kvartāls / Notikumi

Svētdien Siguldā tiks atklāta izstāde Pārtrauktais lidojums. Ralfa Vuļa retrospekcija

18. jūnijā plkst. 15.00 kultūras un mākslas telpā Siguldas devons tiks atklāta Latvijas erotiskās fotogrāfijas žanra meistara Ralfa Vuļa piemiņas izstāde. 2022. gada martā Ralfs Vulis aizgāja no šīs pasaules. Dzīves laikā viņš ir ieņēmis ļoti īpašu vietu Latvijas fotogrāfijas vēsturē – “apdziedot” sievietes skaistumu un šarmu. Ralfs sevi pozicionēja kā dzīves vērotāju, kas nekad nav strādājis uz pasūtījumiem, vienmēr tvēris apkārtni ar sev raksturīgo, sarkastisko humoru un kas balansē uz mietpilsoniskās sabiedrības liekulīgajām morāles normām.

Ralfa izstāde bija ieplānota, kā kārtējās grāmatas atvēršanas pasākuma noslēgums, bet šobrīd mēs varam iepazīties tikai ar Ralfa darbiem, jo grāmatas manuskripts palika nepabeigts, autoram aizejot mūžībā. Izstādē būs apskatāmi foto, kolāžas, grafikas, zīmējumi, konceptuāli video mākslas darbi un dažādi mākslinieka “artefakti”.

Ralfs Vulis 1987. gadā ir beidzis Grafikas nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā, strādājis par pedagogu Kolkā, bet sākot ar 90.gadu pievērsies fotogrāfijai, it sevišķi pēc iepazīšanās ar franču režisoru un producentu Pjēru Vudmenu.

Savā radošajā mūžā izdevniecībā Edition REUSS (Minhene) ir izdoti desmit pilnvērtīgi Ralfa fotoalbumi, kas savulaik tika izplatīti starptautiskos grāmatu tirgos. Diemžēl Latvijā tie nebija pieejami. Tajos mākslinieka talants un brīvības meklējumi skatāmi erotiskajā fotogrāfijā, tie ieguva nedalītu uzmanību, atzinību un atrada stabilu vietu savā žanrā.

Pārsteidzošs ir fakts, ka tēmas, kurām ir pieskāries mākslinieks, nav zaudējušas savu aktualitāti arī šodien. Tieši pretēji, šie darbi skaudri uzrunā skatītāju, liek domāt, analizēt, vienlaicīgi ļaujot arī pasmaidīt par eksistenciāliem un nopietniem jautājumiem.

Grafiķa līnijas smalkums un gaisīgums visneparastākajās izpausmēs vērojams Ralfa fotogrāfijās, it sevišķi melnbaltajās versijās.

Ralfs, kā jau radoša persona, prata ap sevi pulcēt neordināras personības, kas savukārt vēlāk izpaudās dažādos tam laikam pārdrošos projektos, kā piemēram, fotosesijās, performancēs dažādās publiskās vietās, tādējādi apejot sava laika “tikumus”.

No 2010. gada Ralfs aktīvi iesaistījās RVR fotostudijas radošajos procesos, bija labs draugs, interesants autors un sarunu biedrs un daudziem laikabiedriem paliks gaišā piemiņā.

Izstāde bez maksas apskatāma kultūras centrā Siguldas devons līdz 15. jūlijam.