/ Foto Kvartāls / Notikumi

Iznāks Mikus Kļaviņa fotogrāmata par basketbola izlases panākumiem

Grāmata LATVIAAA ir fotogrāfa Mikus Kļaviņa tverts vizuāls stāsts par Latvijas vīriešu basketbola izlases panākumiem 2023. gada FIBA Pasaules kausā basketbolā. Ceļš no Rīgas uz Indonēziju un Filipīnām atklājas unikālos kadros no komandas ikdienas, treniņiem, spēlēm un vēsturiskajām uzvarām. Jau no nākamās nedēļas visiem interesentiem būs iespēja vēlreiz izdzīvot mūsu basketbola valstsvienības sagādātās emocijas, parādot savu spēku un neatlaidību cīņā ar pasaules labākajām izlasēm un iegūstot augsto 5. vietu.

Unikālais izdevums, latviešu un angļu valodā, tapis ar mērķi saglabāt taustāmu liecību par Latvijas sasniegumiem globālā mērogā. Sadarbojoties ar dizaineri Madaru Krieviņu, radīts aizraujošs vizuāls ceļojums, kurā iespējams izsekot visu 8 leģendāro spēļu gaitai, kā arī pabūt Āzijas pilsētās ne tikai kopā ar mūsu izlasi, bet arī 6. spēlētāju, kas ir neatņemama komandas sastāvdaļa.

Latvijas basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns grāmatas ievadvārdos saka: “Es gribu pateikt milzīgu paldies visiem, kas bija mērojuši tālo un grūto ceļu uz Āziju. Visiem, kas bija mājās pie TV ekrāniem, kas sanāca kopā parkos, skvēros un kafejnīcās, lai skatītos spēles un mūs atbalstītu. Bija milzīgs prieks redzēt, kā mēs visi spējam sadoties rokās un būt vienoti. Mūsu zeme LATVIJA!”

Grāmatu jau tagad iespējams iegādādāties iepriekšpārdošanā tiešsaistē – mikusklavins.lv. Klātienē, grāmatnīcās un citviet, grāmata būs pieejama jau no nākamās nedēļas. Izdevums tapis sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību. Drukāts Jelgavas Tipogrāfijā.

Latvijas basketbola izlases un NBA kluba Bostonas Celtics spēlētājs Kristaps Porziņģis par grāmatu LATVIAAA: “Pasaules kausā gūto panākumu sniegtās emocijas būs atmiņas, ko glabāt dzīves garumā. Latvijas izlases neatlaidīgā cīņa vēl ilgi kalpos kā iedvesma visiem basketbola līdzjutējiem un topošajai spēlētāju paaudzei. Lai šī grāmata kalpo par atgādinājumu, ka viss ir iespējams!”

Mikus Kļaviņš (1987) ir profesionāls sporta un kultūras fotogrāfs. Vairāk kā piecpadsmit gadu ilgā laika nogrieznī viņš ir pierādījis sevi kā vienu no redzamākajiem savas sfēras pārstāvjiem, izceļoties ar dinamisku atmosfēras, emociju un klātbūtnes sajūtas tvērumu. Absolvējis Latvijas Universitātes Komunikāciju zinātnes programmas Mediju studiju apakšnozari un ISSP Skolas izglītības programmu. Darbojies kā štata fotogrāfs VEF Rīga, Latvijas Basketbola savienībā, KP6 basketbola nometnē, Pasaules boksa supersērijā, FIBA un NBA turnīros un pasākumos. Bijis Latvijas delegācijas oficiālais fotogrāfs XXXII Vasaras olimpiskajās spēles Tokijā un XXIV Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā. 2022. gadā bijis Estonian Press Photo of the Year žūrijas loceklis.